Jakie bramy garażowe najlepiej zabezpieczają przed chłodem?

Remontujesz lub budujesz garaż i zastanawiasz się jaka brama garażowa zabezpieczy wnętrze budynku przed chłodem? Liczba możliwości może nie jest przytłaczająca, ale przecież nie wszyscy muszą znać się na tajnikach konstrukcji bram. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jaki typ bram cechuje najlepsza izolacja ciepła i która spełni Twoje oczekiwania.

Brama garażowa segmentowa

Rodzaje bram garażowych

Najstarszym i już najrzadziej używanym modelem są bramy garażowe uchylne. Ich lata świetności są już za nami. Rzeczywiście, są najtańsze, ale po pierwsze, zajmują dużo miejsca, a po drugie, nie dościgają swoich młodszych konkurentek pod względem izolacji cieplnej. W skrócie, są nieefektywne.

Kolejnym dostępnym rozwiązaniem są bramy garażowe segmentowe. Opcja ta obecnie jest najpopularniejsza na rynku. Wynika to przede wszystkim z łatwości ich obsługi oraz montażu. Co tyczy się utrzymywania temperatury, w tego typu bramie segmenty wyposażone są w wewnętrzną izolację, dzięki temu nie ma konieczności obawiania się o przenikanie chłodu do naszego garażu. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one bez wad, mimo iż chwali je tak wielu ludzi. W takich konstrukcjach segmenty kiedy się wsuwają, chowają się pod sufitem, przez co zajmują dużo miejsca. Nie jest to gigantyczna przeszkoda, nie miej warto mieć to na uwadze przy planowaniu pomieszczenia.

Ostatnim rodzajem są bramy garażowe rolowane. Nie są one tak często spotykane jak te wcześniej opisane, ale mają one kilka cech, które pozwalają im być niedoścignionymi pod względem jakości i wszechstronności. Ich obsługa jest wręcz banalna, a dodatkowo świetnie wpasowują się małych przestrzeni. Co więcej, a co jest istotne przy wyborze bramy dla naszego garażu. Bardzo dobrze izolują temperaturę, zdecydowanie najlepiej ze wszystkim dostępnych produktów na rynku. Pozwolą nam uniknąć uciekania nadmiaru ciepła z wewnątrz oraz zabezpieczą od przedostawaniem się chłodu z zewnątrz. Ich jedyną wadą, która niejako idzie w parze z jakością jest wysoka cena.

Ciepła brama garażowa

Podsumowując

Jeśli szukamy bramy garażowej z najlepszą możliwą izolacją, powinniśmy zdecydowanie rozejrzeć się za bramą rolowaną. Wiąże się to z pewnym wydatkiem, natomiast należy potraktować jako inwestycję w tańsze ogrzewanie.