Jaki jest orientacyjny koszt wynajęcia minikoparki?

Wynajęcie minikoparki podczas realizowania budowy domu lub robót ziemnych ma wiele zalet. Zdecydowanie przyspiesza prace, oszczędza czas i roboczogodziny pracowników. W zależności od regionu kraju ceny wypożyczenia takiego sprzętu mogą się różnić, dlatego indywidualnie dla każdego projektu warto wykonać rachunek zysków i strat takiej inwestycji. Jak wygląda cennik wynajęcia minikoparki?

Ile kosztuje wynajęcie minikoparki?

Ceny wynajmu minikoparki różnią się w poszczególnych województwach, a nawet w obrębie większych miast. Ostateczna kwota często uzależniona jest nie tylko od regionu, ale też od ilości godzin, jakie sprzęt spędza na placu budowy, ponieważ usługa bywa rozliczana godzinowo. Wpływ na cenę ma też rodzaj usługi – czy wynajmowany jest tylko sprzęt, czy usługa obejmuje zatrudnienie operatora. Średnia cena wynajęcia maszyny na dobę, bez operatora, oscyluję w okolicach 500 zł. Usługa z operatorem to dodatkowy koszt ok. 80 zł/h.

Z usług minikoparek korzystają osoby prywatne, na przykład podczas budowy domu lub innych prywatnych obiektów, jak również przedsiębiorcy. W przeliczeniu na godzinę z pewnością więcej zapłaci osoba prywatna. Firmy zajmujące się wynajmem sprzętu budowlanego mają bowiem przygotowane korzystne oferty dla wykonawców, którzy wypożyczają go na dłużej. Z perspektywy przedsiębiorcy to często opłacalna opcja, ponieważ nie muszą inwestować we własny sprzęt ani ponosić dodatkowych kosztów związanych, na przykład, z naprawą.

Czy warto wynająć minikoparkę?

Wynajem minikoparki to popularna usługa, ponieważ ma wiele zalet i znacznie przyspiesza prace. To dobra oferta zwłaszcza na placach budowy domów jednorodzinnych. Osoby prywatne rzadko dysponują takim sprzętem, a też dla jednorazowego zlecenia nie opłaca się w niego inwestować. Firma Complex Car wynajmuje minikoparki zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. W przypadku tych pierwszych warto wybrać usługę wynajęcia sprzętu wraz z operatorem.

Do zalet minikoparek należy duża mobilność. Z uwagi na niewielkie rozmiary z maszyny można korzystać w wielu ciasnych przestrzeniach i na placach budowy z ograniczoną ilością miejsca. Lepiej od zwykłej koparki sprawdzi się też na terenach grząskich, ponieważ nie waży aż tak dużo. Nowoczesne minikoparki umożliwiają zmianę narzędzia, na przykład z łyżki kopiącej na łyżkę skarpową, przez co stają się bardziej uniwersalne. Dodatkowo są też precyzyjne, zwłaszcza w obsłudze doświadczonego operatora.