Jak zamaskować niedoskonałości pod oczami?

Korektor pod oczy to bardzo praktyczny kosmetyk, który pozwoli szybko zamaskować niedoskonałości typu worki pod oczami czy cienie pod oczami. Czy wiesz jak dobrać korektor, aby spełniał swoje zadanie?

Jaki korektor będzie dla mnie najlepszy?

 

Czy wiesz jakie są najlepsze korektory pod oczy? Korektor powinien być o pół tonu jaśniejszy niż kolor podkładu, a przede wszystkim dopasowany do skóry pod oczami i tego jak intensywne są cienie. Jeśli cienie są mocne, to korektor powinien być kryjący i jednocześnie rozświetlający. Gdy cera jest sucha, koniecznie powinien zawierać składniki nawilżające, aby poprawić stan cery. Jeśli zdecydujesz się na korektor rozświetlający, to Twoja twarz nabierze oczekiwanego blasku i będzie wyglądać promiennie. Takie składniki jak kwas hialuronowy, witamina E czy peptydy, mają właściwości anti-age i pomogą Ci wyglądać młodziej. Często też stosuje się drobinki w podkładach aby osiągnąć ciekawy efekt estetyczny. Odbijają one światło, a wtedy niedoskonałości skóry jak zmarszczki, są optycznie mniej widoczne. Rozświetlanie zawsze dużo pomaga w makijażu, który ma na celu kryć niedoskonałości. 

 

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Dobrze, jeśli korektor ma aplikator w pędzelku, bo wtedy można go bardzo precyzyjnie aplikować. Przy wszelkich niedoskonałościach cery, jest to ważne, bo docieramy w trudne miejsca lub takie, które wymagają delikatnej aplikacji. Jeśli masz dojrzałą cerę, która wymaga dużej uważności i ujędrniania, to musisz wybrać produkt, który nie osadza się w załamaniach skóry i nie obciąża jej. Sprawdź wcześniej czy taki korektor dobrze kryje cienie, aby nie mieć potem niespodzianek i osiągnąć taki efekt, jaki chcesz. Możesz także wybrać pielęgnacyjny korektor, który rozjaśnia okolice oka, zmniejsza zasinienia i odbija światło. Takie składniki jak kofeina pobudzają krążenie w tej wrażliwej części twarzy i mogą zmniejszać mało estetyczne cienie pod oczami. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wymaga łagodnej, ale skutecznej pielęgnacji. 

 

 

Korektor to kosmetyk na każdą okazję

 

Korektora możesz używać codziennie, w zależności od tego, jakie niedoskonałości chcesz ukryć lub na specjalne okazje, aby konturować twarz. Korektory wygładzające z gąbeczką to ultra wygodne produkty, które pozwolą na bardzo praktyczne używanie tego produktu. Mogą one zarówno kryć cienie, jak i niwelować opuchnięcia, co jest naprawdę ważne dla wyglądu całej twarzy. Bez kłopotliwych obrzęków, twarz od razu wygląda o wiele młodziej i subtelniej. Znika uczucie zmęczenia, tirów widać na twarzy. Wygodna gąbeczka pozwala od razu aplikować kosmetyk na skórę, bez brudzenia palców. Zawsze trzeba wypróbować kosmetyk na skórze, czy będzie dobrze współgrał z naszą cerą, nie wchodził w załamania i nie podkreślał zmarszczek jeszcze bardziej. Lekkie formuły z rozświetlaniem i nawilżającymi składnikami będą zdecydowanie najlepsze. Nowoczesne korektory pomagają nie tylko w makijażu twarzy, ale przy okazji w pielęgnacji skóry. Tym samym nie są ciężkie dla skóry i są produktem pielęgnacyjnym.

artykuł sponsorowany