Konsultant ERP w Zespole Wsparcia i Rozwoju to odpowiedzialne stanowisko, które powinna zajmować odpowiednio przeszkolona osoba. Nie każdy może ubiegać się o taką pracę, ponieważ jest ona wymagająca. Polega przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów związanych z działaniem rozwiązań ERP. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego zawodu, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Sprawdź, jak wygląda praca Konsultanta ERP w Zespole Wsparcia i Rozwoju i jakie są wobec niego oczekiwania.
Podczas swojej pracy Konsultant ERP w Zespole Wsparcia i Rozwoju napotyka wiele trudności związanych z działaniem programów komputerowych. Liczne osoby zgłaszają się do niego po pomoc, gdy nie radzą sobie z obsługą różnych systemów. Osoba na tym stanowisku korzysta ze specjalnej platformy ticketowej, która zapewnia bieżące monitorowanie statusu wszystkich nadchodzących zgłoszeń. Pracownik firmy SUPREMIS, partnera SAP tłumaczy: Konsultant ERP w Zespole Wsparcia i Rozwoju realizuje wszelkie usługi serwisowe na podstawie SLA. W naszej firmie obsługujemy zgłoszenia o różnych priorytetach. Niektóre problemy są rozwiązywane natychmiast, a inne muszą zaczekać na swoją kolej. Zdajemy sobie sprawę, że firmom zależy na jak najszybszej obsłudze, dlatego robimy wszystko, by konsultanci mogli im sprawnie pomagać.
Praca konsultanta ERP jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. W związku z tym kandydat na to stanowisko powinien mieć odpowiednie kwalifikacje. Nabyta wiedza nie jest jednak wystarczająca, by ciągle pracować w tym zawodzie. Bardzo ważne jest ciągłe uczestniczenie w szkoleniach oraz konsultacjach organizowanych przez twórców oprogramowania. Dzięki temu konsultant systemów ERP może być na bieżąco ze wszelkimi nowościami, co znacznie usprawnia jego pracę. Należy pamiętać, że branża IT nieustannie się rozwija, co sprawia, że konieczne jest podążanie za wszelkimi aktualnościami. Taki specjalista powinien pracować jednocześnie jako programista, analityk oraz handlowiec.
Poza tym w tej pracy istotna jest umiejętność budowania poprawnych relacji z klientami. Na początku konieczne jest dokładne wysłuchanie oraz zapoznanie się z ich potrzebami, a następnie zdefiniowanie i rozwiązanie problemu. Do zadań konsultanta ERP należy modelowanie oraz analizowanie procesów biznesowych zachodzących u klienta, a także projektowanie rozwiązań w zgodzie ze wszelkimi potrzebami odbiorcy. Konsultant ERP powinien być komunikatywny i nie może bać się pracy w zespole, która często się zdarza, w zależności od realizowanych projektów. Osoba zajmująca stanowisko konsultanta ERP zajmuje się również kompletowaniem właściwych dokumentacji. Wszystko musi być wypełnione zgodnie z najwyższym poziomem. W tej pracy nie ma miejsca na żadne błędy, w związku z czym odpowiedzialność w tym zawodzie stanowi kluczową cechę.