Jak wygląda higiena jamy ustnej ekologicznymi produktami?

Osoby pragnące żyć zgodnie z zasadami zero waste powinny pomyśleć również o stosowaniu ekologicznych produktów do higieny jamy ustnej. Są to bowiem czynności, które wykonuje się przynajmniej dwa razy dziennie, dlatego używanie artykułów plastikowych czy wykonanych z innych szkodliwych dla środowiska materiałów warto zastąpić bezpiecznymi przedmiotami. Czy wiesz, co stanowi alternatywę dla plastikowej szczoteczki do zębów?

W większości łazienek można znaleźć produkty, które są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Stosujemy je, ponieważ znamy je od dawna, poza tym wydają się solidne i niedrogie. Dla wielu osób używanie ekologicznych produktów oznacza duże wydatki i pewien dyskomfort związany ze zrezygnowaniem z tego, co znane i przetestowane. Pracownik internetowego sklepu zero waste Ekoloco tłumaczy: Ekologiczne artykuły do higieny jamy ustnej nie są tak drogie, jak może się wydawać. Ich największą zaletę stanowi wytrzymałość. Powstają z wysokiej jakości materiałów, np. bambusa, dzięki czemu są solidne i nie wpływają niekorzystnie ani na środowisko naturalne, ani na zdrowie.

Jakie ekologiczne produkty do higieny jamy ustnej warto mieć?

W łazience każdej osoby, której zależy na życiu zgodnie z zasadami zero waste, powinna się znaleźć bambusowa szczoteczka do zębów. Wykonuje się ją z odnawialnych surowców, dzięki czemu po zużyciu nie ma żadnych przeciwwskazań, by wyrzucić ją do pojemnika na odpady bio lub nawet zakopać w ziemi. Stanowi ona świetną alternatywę dla szczoteczki plastikowej, która nie jest tak bezpieczna dla środowiska naturalnego. Poza tym produkt wyprodukowany z bambusa wyróżnia się dużą wytrzymałością i ładnym wyglądem. Materiał użyty do wykonania szczoteczki zawiera naturalny środek antybakteryjny, dzięki czemu dokładnie usuwa wszystkie nieczystości z jamy ustnej.

Szczoteczka z bambusa jest bardzo delikatna, w związku z czym nie podrażnia dziąseł, ale skutecznie czyści zęby. Jak najbardziej jest bezpieczna dla szkliwa, a jej dużą zaletę stanowi również to, że powstrzymuje rozwój różnych bakterii. Jeśli odpowiednio zadbasz o szczoteczkę bambusową, będziesz mógł ją wykorzystywać przez długi czas. Najważniejszą zasadą jest to, aby przechowywać ją w suchym miejscu. Nie powinna leżeć na mokrej umywalce czy stać w kubeczku z nawet niewielką ilością wody, ponieważ wilgoć może doprowadzić do jej uszkodzenia. Ciekawą propozycją wśród ekologicznych produktów do higieny jamy ustnej jest także bambusowa nić dentystyczna. Oprócz tego warto stosować również pasty do zębów, które zostały wykonane ze składników bezpiecznych zarówno dla zdrowia, jak i środowiska naturalnego. Doskonale sprawdzą się produkty pakowane np. w słoiczki. Warto zrezygnować z artykułów w opakowaniach plastikowych i innych szkodliwych dla natury.