Jak wybrać odpowiednią kamerę samochodową dla siebie?

Różnego rodzaju wideorejestratory cieszą się rosnącą popularnością. Dlatego na rynku można znaleźć setki, jeśli nie tysiące modeli o odmiennych parametrach oraz akcesoriach. To oczywiście rodzi pytanie, który sprzęt faktycznie przyda się w naszym samochodzie, a który posiada niepotrzebne, ale zwiększające jego cenę funkcje. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i podjąć świadomą, przemyślaną decyzję zakupową.

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową?

Mogłoby wydawać się, że rejestrowanie obrazu w aucie jest fanaberią. Nic bardziej mylnego! Kamera samochodowa to niezwykle przydatne urządzenie, które wspomaga kierowcę w manewrach. Wystarczy zamontować ją z tyłu pojazdu, by lepiej oszacować odległość między samochodem a różnymi przeszkodami. To nieoceniona pomoc zwłaszcza przy parkowaniu.

Oprócz tego nagrania z kamer mogą stanowić cenny dowód rzeczowy w przypadku kolizji. Film potrafi być niezaprzeczalnym świadectwem winy którejś ze stron. Oczywiście pod warunkiem, że rejestrator jest wystarczająco dobrej jakości.

Jakie parametry kamery samochodowej są najważniejsze?

Skupmy się więc na tym, co powinno wyróżniać tego typu urządzenie. Przede wszystkim: jakość obrazu. Zamazane nagranie wideo do niczego się nie przyda. Dlatego zapis wideorejestratora powinien obsługiwać przynajmniej format HD (720p), a najlepiej Full HD (1080p). Od razu zaznaczmy, że 4k przydaje się raczej wyłącznie do zastosowań profesjonalnych.

Kolejnym ważnym parametrem jest kąt widzenia. Im większy, tym lepszy. Standardowo wynosi on 120˚, ale lepiej postawić na 140˚. W ten sposób zyskuje się pewność, że nic ważnego nie umknie zasięgowi kamery.

Istotną kwestią pozostaje też sposób przechowywania nagrań. Wysokiej rozdzielczości obraz potrafi zajmować sporo miejsca. W związku z tym urządzenie powinno mieć możliwość podłączenia karty pamięci o pojemności między 16 a 128 GB.

Co jeszcze powinna mieć kamera samochodowa?

Skoro podstawowe parametry są już znane, to przejdźmy do dodatków. Akcesoria znacząco usprawniają działanie kamery samochodowej, a w niektórych przypadkach nawet zwiększają jej funkcjonalność. Doskonałym tego przykładem jest dołączany do niektórych zestawów dodatkowy, wsteczny wideorejestrator z czujnikiem ruchu. Dzięki niemu parkowanie staje się dużo prostsze i bezpieczniejsze.

Do przydatnych rozwiązań należy też system automatycznego włączania się kamery podczas uruchomienia samochodu. W efekcie kierowca nie musi pamiętać o tym za każdym razem, gdy siada za kółko. Wideorejestrator wyłącza się po zgaszeniu silnika.

Gdzie znaleźć profesjonalną kamerę samochodową?

Wysokie jakości sprzęt pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów. To oni gwarantują jego niezawodność, funkcjonalność oraz wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia czy czynniki zewnętrzne. W związku z tym polecamy uwadze wideorejestratory marki Manta. Wyróżniają się nie tylko profesjonalizmem, ale też designem i przystępną ceną. Ponadto w ofercie firmy znajdziesz radio samochodowe do kompletu i inne akcesoria. W jednym miejscu będziesz w stanie zdobyć wszystko, czego potrzebujesz do swojego auta!