Jak usunąć zapach papierosów z samochodu?

Wielokrotnie można spotkać się z sytuacją, że właściciel samochodu nie potrafi sobie odpuścić w środku popularnego dymka. Z czasem jednak może dojść do sytuacji, że auto będzie wymieniane i stary model będzie sprzedawany. W takim przypadku zapach papierosów może znacznie utrudnić znalezienie nowego właściciela i obniżyć wartość samochodu. Jest jednak na to skuteczny sposób.

Ozonatory samochodowe – dlaczego warto?

Zapach papierosów jest o tyle uciążliwy, że dym (i zwarte w nim substancje) głęboko dostaje się w elementy wyposażenia pojazdu. Sprawia to, że pomimo wielu konwencjonalnych prób wyczyszczenia samochodu, wciąż wyczuwalny jest w nim zapach papierosów. Ma to wiele wad. Przede wszystkim dla osób niepalący może być on niezwykle drażniący. Dodatkowo w trakcie odsprzedawania pojazdu jednym z pierwszych pytanie, które można usłyszeć – czy było palone w pojeździe?

Rozwiązaniem tych problemów jest ozonator do samochodu. Ozon z łatwością dostaje się nawet do trudnodostępnych miejsc w tkaninie obić i trwale usuwa zapach papierosów. Dodatkowo ze względu na swoje właściwości przyczynia się również do usunięcia z pojazdu mikroorganizmów oraz zarodników grzybów, które również mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Sprzedażą ozonatorów do samochodów zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak F.H.U. BITOM z Siemianowic Śląskich.

Czy ozonowanie przyczynia się do poprawy pracy klimatyzacji?

Jak najbardziej. Samochodowe generatory ozonu w znaczny sposób mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności klimatyzacji samochodowej. Największym zagrożeniem dla nich są zarodniki grzybów, które unoszą się w powietrzu i są zasysane w trakcie jazdy do środka pojazdu. W momencie, gdy dostaną się one do klimatyzacji, gdzie panuje dość wysoka wilgotność, zaczynają się rozwijać. Niestety klimatyzacja zaatakowana przez grzyby jest nie tylko mniej sprawna, ale również niebezpieczna dla użytkownika. Zarodniki wraz z powietrzem przedostają się do układu oddechowego, gdzie mogą być przyczyną wielu chorób. Dodatkowo klimatyzacja, w której rozwijają się grzyby, wydziela intensywny, charakterystyczny i niezwykle nieprzyjemny zapach.

Na szczęście silne działanie grzybobójcze ma ozon, który produkowany jest przez ozonatory. Przyczynia się on bezpośrednio do znacznego obniżenia ilości zarodników, które znajdują się w powietrzu, co obniża szansę za zaatakowanie przez nie systemu klimatyzacji. Tym samym zwiększa również bezpieczeństwo użytkownika.