Jak układać płyty tarasowe?

Taras nie bez powodu określany jest przedłużeniem salonu – to na nim odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, śmiejąc się i bawiąc, opowiadając o wydarzeniach mijającego dnia. Powinien on być zatem nie tylko estetyczny wizualnie, ale też funkcjonalny, wygodny i bezpieczny. Wszystko to zyskamy dzięki doborowi odpowiednich materiałów wykończeniowych. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienić warto płyty tarasowe kompozytowe. Jak je układać?

Płyty tarasowe kompozytowe jako doskonała alternatywa dla drewna

Aranżując taras, szczególną uwagę warto poświęcić wykończeniu posadzki – odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych decyduje o wyglądzie tarasu, bezpieczeństwie i komforcie jego użytkowania, a także o jego trwałości.

Zarówno deski, jak i płyty tarasowe kompozytowe, stanowią doskonałą alternatywę dla drewna. Nic dziwnego – są nie tylko znacznie trwalsze, bardziej wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, ale też pięknie się prezentują, nawiązując swoim wyglądem do natury.  

Deski i płyty tarasowe z powodzeniem odmienią wygląd każdej przestrzeni – doskonale sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i na balkonie. Dzięki swojemu wyjątkowemu składowi, który zawdzięczają wzbogaceniu naturalnego drewna nowoczesnymi polimerami, deski oraz płyty kompozytowe są wyjątkowo trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne czynniki atmosferyczne.

Układanie podestu tarasowego kompozytowego krok po kroku

Aby podest kompozytowy służył nam przez wiele lat, warto rzetelnie podejść do jego ułożenia. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup gotowego i kompletnego systemu tarasowego kompozytowego. Kompletny zestaw zawiera płyty tarasowe w wybranym kolorze i rozmiarze, legary i wykonane z wysokogatunkowej, zabezpieczonej antykorozyjnie stali, zestawy montażowe. Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej jakości kompletne systemy tarasowe, a także nowoczesne systemy ogrodzeniowe, jest TCS International. Dzięki dostępności kilku kolorów (antracyt, kasztan, orzech, wiśnia, platyna), można z powodzeniem dopasować płyty do elewacji domu.

Montaż płyt tarasowych, możemy podzielić na kilka kroków:

przygotowanie podłoża – wyrównane i ustabilizowane podłoże pod płyty tarasowe, warto pokryć geowłókniną, która zapobiegnie późniejszemu wzrostowi roślin spod podestu;

montaż legarów – na odpowiednio przygotowanym i wyrównanym podłożu montujemy odpowiedniej długości legary (kompozytowe lub aluminiowe), do których przymocujemy płyty tarasowe;

montaż płyt tarasowych – na legarach zamontowanych w odpowiednich odległościach, układamy i montujemy kolejno, za pomocą specjalnych zestawów montażowych, płyty tarasowe.