Jak udekorować stół państwa młodych? 3 oryginalne pomysły

Dzień ślubu to wyjątkowy czas, dlatego przyszli małżonkowie zwykle dbają o to, aby każdy aspekt był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Poza kwestiami praktycznymi znaczenie mają również dekoracje. Mowa między innymi o stole państwa młodych. A zatem, jakie ozdoby warto na nim umieścić? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać kilka ciekawych pomysłów.

Centrum sali jadalnej – stół państwa młodych

Stół, przy którym siedzi para młoda, powinien się wyróżniać od miejsc innych gości. Wyjątkowy efekt można zapewnić między innymi za pomocą ciekawych dekoracji ślubnych. Oto kilka przykładów:

  1. Kwiaty. Stanowią one dosyć standardowy element dekoracyjny, jednak można stworzyć oryginalną kompozycję, która będzie przyciągała wzrok zgromadzonych. Aby to osiągnąć, kwiaty umieszcza się na przykład w wazonach o ciekawych formach. Można również ustawić ich na tyle dużo, że para młoda będzie się niemal wyłaniać z roślinności. Wszystko zależy od upodobań oraz wytycznych bohaterów wydarzenia.
  2. Światła. Mogą one przyjmować postać między innymi świec czy lampionów. Nie ulega wątpliwości, że różnego rodzaju oświetlenie świetnie sprawdza się jako dekoracja stołu oraz innych przestrzeni, nadaje ono bowiem niepowtarzalnego charakteru i pomaga wyeksponować określony obszar.
  3. Żywe kolory. Zastosowanie kolorowych obrusów i nakryć to propozycja znacznie mniej klasyczna w porównaniu do wszechobecnej bieli czy innych neutralnych barw. Nie sprawdzi się ona w każdym przypadku, ale jest to niewątpliwie ciekawy pomysł dla tych, którzy chcieliby wprowadzić do sali jadalnej nieco szaleństwa.

Ciekawa alternatywa – ścianka za stołem

Dekoracja stołu pary młodej niewątpliwie zwróci uwagę na tę część sali, jednak może się okazać, że zbyt duża ilość ozdób będzie niepraktyczna. Z tego względu w niektórych przypadkach lepszą opcją może być zaaranżowanie przestrzeni za siedzeniami bohaterów wyjątkowego wydarzenia. Akcesoria przeznaczone do tego celu są oferowane przez specjalistyczne sklepy z tematycznym asortymentem. Przykład stanowi firma Wesellove. Na ściance za stołem można zamocować na przykład napisy nawiązujące do ślubu oraz miłości łączącej młodą parę. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na materiałowym tle inicjałów nowożeńców. W tym przypadku również sprawdzą się kompozycje z kwiatów i świateł. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wystarczy kilka oryginalnych pomysłów, aby stworzyć ściankę, która będzie przyciągała wzrok gości oraz świetnie prezentowała się na zdjęciach młodej pary.