Jak można uzyskać kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?

Dzięki konsolidacji możliwości spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych znacznie rosną. Zyskujemy również pewnego rodzaju zabezpieczenie, że dług nie będzie się zwiększał (na przykład o kolejne odsetki). Wszystko to przekładana się na możliwość poradzenia sobie z chwilówkami – nawet wówczas, gdy jest ich całkiem sporo.

Oczywiście nie oznacza to, że pożyczka na spłatę chwilówek jest przyznawana każdemu. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ofertę banków. Spełnić trzeba pewne kryteria, które są związane zarówno z niezbędnymi formalnościami, jak i możliwościami spłaty zadłużenia.

Biorąc to pod uwagę, przed skorzystaniem z oferty konsolidacji warto dokładnie zapoznać się nie tylko z ofertą rynkową, ale też wymaganiami stawianymi przez instytucje. Pozwoli to lepiej przygotować się do całej procedury.

Jak starać się o konsolidację chwilówek?

Na samym początku należy złożyć niezbędny wniosek – w banku lub w instytucji pozabankowej. Najczęściej możemy zrobić to na dwa sposoby. W placówce stacjonarnej lub przez internet. W obu przypadkach konieczne jest podanie swoich danych osobowych, a także wysokości miesięcznych dochodów (do tego dochodzi konieczność ich potwierdzenia).

To jednak nie wszystko. We wniosku, na podstawie którego przyznawana jest pożyczka na spłatę chwilówek, powinna znaleźć się także informacja o wysokości zadłużenia. To na tej podstawie obliczana jest bowiem wysokość konsolidacji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wymagania niezbędne do spełnienia mogą różnić się w zależności do instytucji, w której staramy się o konsolidację. Na pewno okażą się one znacznie łagodniejsze w placówkach pozabankowych. Znane są one bowiem z tego, że w dużej mierze ograniczają niezbędne formalności. Starają się również robić wszystko, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z ich oferty.

Jest to oczywiście dobra informacja dla klientów. Cały czas trzeba jednak pamiętać o tym, że pożyczka na spłatę chwilówek powinna zostać w odpowiedni sposób przeanalizowana. Przede wszystkim pod kątem warunków spłaty. Nie można decydować się na „pierwszą lepszą” ofertę. W ten sposób łatwo można popełnić błąd, który okaże się naprawdę bolesny. Zwłaszcza pod względem finansowym.

Ostatnim etapem weryfikacji jest najczęściej sprawdzenie kluczowych informacji w rozmaitych rejestrach, takich jak BIK, ERIF czy KRD. Pozwala to firmie ocenić szanse na terminową spłatę zadłużenia. Po przejściu wszystkich etapów otrzymujemy kredyt konsolidacyjny, który jest wykorzystywany do spłaty pozostałych zadłużeń.