Ginekologia estetyczna — czym jest?

Coraz więcej przychodni, czy klinik wychodząc naprzeciw pacjentkom i ich potrzebom, oprócz standardowych usług ginekologicznych, oferuje również różnorodne zabiegi estetyczne poprawiające wygląd i funkcjonalność żeńskich narządów płciowych. Tego typu działania sprawiają, że niejednokrotnie kobiety odzyskują swoją pewność siebie, uwalniają się od kompleksów i pozbywają się dyskomfortu.

Ginekologia estetyczna w Warszawie

Współcześnie, ginekolog w Warszawie zazwyczaj stara się o dokształcenie również w dziedzinie ginekologii estetycznej, ponieważ ten obszar medycyny coraz bardziej się rozwija i pojawia się coraz większa świadomość płci żeńskiej w tej kwestii. Kobiety chętniej niż kiedyś chcą walczyć m.in. z suchością pochwy, nietrzymaniem moczu, asymetrią warg sromowych czy uszkodzeniami krocza po porodzie. A wszystko to pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Pozbycie się uciążliwych dolegliwości i poprawa wyglądu narządów płciowych pozwalają kobiecie zadbać o samą siebie, nie tylko pod względem fizycznym, lecz głównie psychicznym. 

Ginekologia estetyczna jako dziedzina medycyny

Ginekologia estetyczna w Warszawie zajmuje się poprawianiem wyglądu i przywróceniem funkcjonalności narządów intymnych kobiet oraz korektą ich wad, zarówno nabytych, jak i wrodzonych. Jest to młoda dziedzina medycyny, jednak problemy, z jakimi się mierzy, dotyczą kobiet od zawsze. Mimo to dopiero teraz mają one szansę na stawienie czoła występującym niedogodnościom i odzyskanie komfortu w codziennym życiu. Należy wspomnieć, że kwestie te nie dotyczą tylko fizyczności. Sfery intymne i ich wygląd to także ważny aspekt zdrowia psychicznego. Panie nie czują się atrakcyjne dla partnerów, a bywa, że czują obrzydzenie do swojego ciała.

Wiele porodów siłami natury przyczynia się do mniej lub bardziej licznych uszkodzeń w obrębie narządów intymnych kobiety, wpływających na ich funkcjonowanie. Konsekwencją tego, jest spadek satysfakcji z życia seksualnego czy problem nietrzymania moczu. Zdarza się również, że panie mają defekty anatomiczne, czyli np. przerośnięte wargi sromowe, które mogą być powodem ciągłe nawracających infekcji, zakażeń czy bólu m.in. podczas siedzenia, czy uprawiania sportu. Lekarze, posługując się metodami chirurgicznymi i nieinwazyjnymi (np. zabiegi laserowe, wstrzykiwanie wypełniaczy), są w stanie sprawić, że wszelkie problemy w tym obszarze zostaną rozwiązane. 

Należy pamiętać, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są bezpieczne. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, a pacjentka cały czas ma kontakt z lekarzem podczas jego działań medycznych. Z reguł wszelkie procedury są bezinwazyjne i bezbolesne. Czasem nawet już po pierwszej wizycie pacjentka czuje znaczną różnicę, a to przecież tylko niewielki krok ku zmianie życia na lepsze.