Gdzie można korzystnie sprzedać samochód używany?

Kiedy zapada decyzja o sprzedaży samochodu, wielu ludzi przyprawia o ból głowy, gdzie opłacalnie pozbyć się auta. Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż samochodu za korzystną cenę stanowi nie lada wyzwanie. Istnieje wiele miejsc na sprzedaż pojazdu, jednak które z nich jest najlepsze i jakie mamy możliwości?

Komis i auto skup

Dla osób zapracowanych, którym brakuje czasu na samodzielne zajęcie się sprzedażą auta, istnieje możliwość oddania go do komisu lub auto skupu. Korzystanie z usług komisu może okazać się mało owocne w przypadku, kiedy zależy nam na szybkiej gotówce oraz wiąże się z zapłatą prowizji. Zdarza się, że auto stoi na posesji przez wiele tygodni i oczekuje na nowego właściciela. Oczywiście wszystko zależy od ceny pojazdu i stanu technicznego, jednak może się zdarzyć, że samochodu przez dłuższy czas nie uda się sprzedać. Auto skup jest szybką metodą na sprzedaż pojazdu, szczególnie kiedy kończy się umowa polisy ubezpieczeniowej OC lub AC, a nie mamy pieniędzy lub nie chcemy jej odnawiać. To również szybki sposób na uzyskanie gotówki za samochód. Przyjmowane są wszystkie samochody, bez względu na stan techniczny. Minusem jest dużo niższa cena niż w przypadku sprzedaży auta samodzielnie, która plasuje się na poziomie 60-80% wartości pojazdu i jest związane z ryzykiem, jakie ponosi auto skup.

Reklama za szybą samochodu

Jednym z najstarszych sposobów na sprzedaż samochodu jest reklama przyklejona za szybą auta. Oczywiście sposób ten sprawdzi się szczególnie jeśli pojazd stoi w miejscu często uczęszczanym przez ludzi. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest zerowy koszt wystawienia ogłoszenia. Warto umieścić na ogłoszeniu cenę do negocjacji i podstawowe informacje, dzięki temu kontaktować będą się jedynie osoby naprawdę zainteresowane dodatkowymi szczegółami oferty i negocjacjami.

Giełda samochodowa

Metodą, która niegdyś była jedną z najpopularniejszych dostępnych opcji sprzedaży i zakupu samochodu jest giełda. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedać samochód na własną rękę. Aby jednak korzystnie pozbyć się auta, należy odpowiednio się przygotować, posiadać odpowiednią wiedzę na temat przedmiotu sprzedaży. Przydatne mogą okazać się również umiejętności negocjacyjne. Minusem giełdy jest konieczność uiszczenia opłaty wstępu, co w przypadku kilkukrotnego wyjazdu może okazać się dość kosztowne.

Serwisy ogłoszeniowe w Internecie

Najszybszym i najłatwiejszym oraz najpopularniejszym w dzisiejszych czasach sposobem na sprzedaż samochodu jest wystawienie jego oferty w serwisie internetowym. Odwiedzane są codziennie przez wielu użytkowników, dzięki temu rozwiązanie to jest sposobem na szybką sprzedaż auta. Serwisy internetowe pozwalają na załączenie szczegółowego opisu pojazdu, zdjęć oraz ceny. Internetowa giełda samochodów używanych np. Pokato.pl, pozwala na opublikowanie darmowego ogłoszenia, w którym można zawrzeć istotne informacje o pojeździe. Warto sporządzić szczegółowy opis, tak aby nie wzbudzać podejrzeń wśród potencjalnych kupujących, którzy brak jakiejś informacji mogą uznać za celowe działanie.

Miejsc do sprzedaży samochodu używanego jest mnóstwo, każde z nich ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od sprzedawcy, od jego czasu, który może poświęcić na sprzedaż oraz kwoty, jaką chce uzyskać za samochód. Niewątpliwie to właśnie portale internetowe od kilku lat biją rekordy popularności i są odwiedzane przez tysiące użytkowników.