Gaz ziemny czy płynny – co lepsze do ogrzewania domu?

Osoby wybierające gaz jako paliwo do ogrzewania domu mogą zdecydować się na jedną z dwóch opcji: gaz ziemny lub gaz płynny. Na uwadze trzeba mieć przy tym różne czynniki determinujące zastosowanie konkretnej metody grzewczej.

Ogrzewanie gazem ziemnym – popularne, ale nie zawsze dostępne

Ogrzewanie gazowe wielu osobom kojarzy się z gazem ziemnym. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ono w Polsce bardzo popularne. Jest praktyczne i niezmiernie wygodne, pozostające w zgodzie z proekologicznymi trendami, do których przywiązuje się obecnie ogromną wagę. Trzeba jednak brać poprawkę na drugą stronę medalu. Nie zawsze da się zastosować omawianą metodę grzewczą – na przeszkodzie staje brak odpowiedniej infrastruktury na terenie, na którym zlokalizowana jest posesja. W takiej sytuacji przyłączenie domu do sieci często w ogóle nie wchodzi w rachubę, a jeśli już, to wiąże się to z ogromnymi kosztami. Należy również pamiętać o tym, że ceny gazu ziemnego są regulowane odgórnie, a to oznacza, że dosłownie w każdej chwili trzeba się liczyć z podwyżkami.

Ogrzewanie gazem płynnym – alternatywa dla gazu ziemnego

W przypadku ogrzewania gazem płynnym brak wspomnianej infrastruktury nie jest żadnym problemem. Wielu klientów firmy Amerigas podkreśla, że jest to ogromnym ułatwieniem dla wszystkich osób zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, ale niemających możliwości skorzystania z niego. Instalację zbiornikową na gaz płynny da się zamontować praktycznie na każdej działce – pozostaje tylko kwestia wybrania odpowiednich zbiorników od Amerigas. Opinie 2019 na temat usług świadczonych przez tego dostawcę zachęcają do zapoznania się z jego ofertą. W przeciwieństwie do cen gazu ziemnego ceny gazu płynnego są kształtowane przez wolny rynek, na którym panuje spora konkurencja. Dostawcom zależy na pozyskaniu klientów, dlatego są w stanie zaproponować im atrakcyjne ceny. Dużym plusem jest niezmienność stawek przez cały okres obowiązywania umowy na dostawę gazu. to istotny argument przemawiający za instalacją zbiornikową na gaz płynny.