Dystrybutor wody kontra woda butelkowana – co warto wybrać?

Szukasz sposobu, aby zaoszczędzić na wodzie, a przy tym nie rezygnować z regularnego picia min. 1,5 litra wody w ciągu dnia? Chcesz przy okazji wyrobić w członkach swojej rodziny nawyk picia wody? W takim razie musisz znaleźć sposób , aby zmniejszyć liczbę wymówek. Jak tego dokonać? Koniecznie zastanów się, co opłaca Ci się bardziej – zainwestować w dystrybutory wody, czy zrobienie zapasu wody butelkowanej.

Zalety dystrybutorów wody

Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z dystrybutorami do wody, to warto poznać kilka istotnych zalet tego rozwiązania. Po pierwsze nie musisz już przejmować się tym, czy masz w domu odpowiednią liczbę butelek z wodą. Dzięki temu, że specjalne urządzenia, czyli dystrybutory wody są w stanie przefiltrować wodę i dostosować ją do Twoich wymagań, to możesz pić zdrową i smaczną wodę z kranu. 

Zatem nie musisz dźwigać butelek, szukać miejsca na ich przechowywanie, a także wydawać na zapas pieniędzy. Wiele osób docenia również to, że nowoczesne dystrybutory są w stanie dostosować się do pory roku. Wszystko dzięki temu, iż posiadają liczne funkcje, np. są w stanie podgrzać wodę, co będzie doskonałym wyborem zimą, by zadbać o swoje gardło, a z kolei latem urządzenie zapewni Ci zimną wodę, która da Ci wymarzone ukojenie od gorąca.

Dla wielu osób ważną kwestią jest również to, że dystrybutor wody jest w stanie zapewnić także różne rodzaje wody w zależności od tego, jaką lubisz najbardziej – zarówno wodę gazowaną, jak i niegazowaną.

Czy nadal opłaca się kupować wodę w butelkach?

Jeszcze niedawno kupowanie wody wiązało się jedynie z kupowaniem i gromadzeniem plastikowych butelek. Jednak coraz więcej osób zauważa, że takie rozwiązanie ma kilka bardzo istotnych wad. W przypadku rodzin wymaga nagromadzenia naprawdę sporej liczby butelek, które mają starczyć na cały tydzień. Musisz zatem znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania. Do tego jeszcze niezbędne jest robienie regularnych zakupów wody, a następnie wnoszenie ich do mieszkania. Wszystko to ostatecznie wymaga sporego angażowania członków rodziny. 

Dlatego w przypadku braku czasu może dojść do sytuacji, kiedy ktoś z domowników zapomni kupić odpowiednią ilość wody, a wtedy dbanie o zdrowie Twojej rodziny będzie zahamowane. Jednorazowo woda butelkowa zakupiona w dyskontach to tańsze rozwiązanie. Jednak z perspektywy czasu inwestycja w dystrybutor może opłacać się bardziej. Do tego dochodzi jeszcze problem z ekologią. Kupowanie takiej liczby butelek plastikowych jest też sporym problemem i negatywnie wpływa na naszą planetę.