Drukowane foldery reklamowe jako zachęta do zapoznania się z produktami i usługami

Za sukces firmy w dużej mierze odpowiada skuteczna reklama, a także umiejętność dotarcia do nowych klientów i przekonania ich do wyboru określonych usług czy produktów. I choć żyjemy w dobie internetu, z pewnością nie należy się w tej kwestii ograniczać się jedynie do źródeł cyfrowych. Równie skuteczne okazują się bowiem drukowane formy reklamy, wśród których na uwagę zasługują foldery reklamowe, będące zachętą do zapoznania się z produktami i usługami.

Folder reklamowy – co to takiego?

Drukowane foldery reklamowe to forma promocji, a jednocześnie źródło informacji. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że mają większy format od ulotki i najczęściej są składane, co sprawia, że można umieścić na nich wiele treści. Z tego powodu reklamodawca ma duże pole do popisu, bowiem na folderze może umieścić nie tylko atrakcyjne grafiki, ale także w przejrzysty sposób zaprezentować swoje usługi lub asortyment. Wszystko to sprawia, że drukowany folder reklamowy jest doskonałą formą zachęty, szczególnie jeśli właściwie zadba się o jego formę graficzną czy też zastosuje język korzyści. Z tego powodu zarówno projekt, jak i druk warto powierzyć sprawdzonej drukarni, będzie to bowiem gwarancja, że folder przybierze atrakcyjną formę, która przyciągnie uwagę klientów.

Co powinno się znaleźć na folderze reklamowym?

Aby folder reklamowy był skuteczną zachętą do zapoznania się z produktami i usługami, należy dokładnie przemyśleć jego projekt. O to, co najczęściej umieszczane jest na folderach reklamowych zapytaliśmy przedstawiciela drukarni Designer ze Szczecina.

Folder reklamowy to zarówno źródło reklamy, jak i informacji. Z tego powodu nie powinno zabraknąć na nim wiadomości na temat firmy, jak i zachęty do skorzystania z jej usług. Z pewnością warto umieścić więc podstawowe dane firmy i jej logo, informacje na temat produktów i usług z uwzględnieniem ich najmocniejszych punktów, a także dodatkowych informacji praktycznych, które mogą się okazać istotne z punktu widzenia klienta, wyjaśnia nasz rozmówca.

Choć treść znajdująca się w folderze jest niezwykle ważna, to jego wygląd także może mieć kluczowe znaczenie. Jako że ludzie są wzrokowcami, warto zrobić wszystko, aby przyciągnąć ich uwagę. Z pewnością przyczyni się do tego ciekawy design oraz profesjonalnie przygotowane grafiki. Warto zadbać również o kolorystykę, która powinna być spójna z wizerunkiem marki. Dbałość o szczegóły przełoży się na zainteresowanie klientów firmą, a folder właściwie spełni swoją funkcję.

Podsumowując, drukowane foldery reklamowe to doskonała forma zachęty do zapoznania się z usługami i produktami. Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu na dokładne zaplanowanie treści oraz przygotowanie spójnego stylistycznie projektu.