Do czego służą skokochrony?

Jeśli nie wiesz, czym są dokładnie skokochrony i chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym tekście przedstawimy Ci najważniejsze informacje na temat skokochronów – opowiemy między innymi o tym, czym są i jak wyglądają. Na koniec poruszymy kwestię zastosowania tego typu artykułów. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czym są skokochrony i jak wyglądają?

Jeśli nigdy nie słyszałeś lub nie słyszałaś o skokochronie bądź domyślasz się, czym on jest i chcesz rozwiać swoje wątpliwości z tym związane, to dzięki temu artykułowi zdobędziesz kilka cennych i nowych dla Ciebie informacji. Sprzedaż skokochronów prowadzona jest obecnie w wielu miejscach, natomiast artykuły te wykorzystywane są w dosyć szczególnych okolicznościach, w związku z czym nie każdy wie, do czego właściwie służą.

Do sprzętu ratowniczego należą różnego rodzaju artykuły, przy czym nazwy niektórych z nich są powszechnie znane, drugich natomiast kojarzone są raczej w branży medycznej, wśród strażaków lub przedstawicieli innych zawodów, którzy podczas wykonywania swoich obowiązków wynikających z zajmowanego stanowiska pracy mają okazję do wykorzystywania danego sprzętu (bezpośrednio lub pośrednio). Choć skokochrony są obecnie w powszechnym użyciu (oczywiście w konkretnych branżach) i przez to są sprzedawane przez wiele firm, między innymi przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AGPOL, nie każdy wie, czym one dokładnie są.

Skokochrony należą do sprzętu ratowniczego, którego zadaniem jest zamortyzowanie skoku i zabezpieczenie osoby korzystającej z niego przed różnego rodzaju obrażeniami. Mogą mieć różne formy, natomiast najczęściej występują w postaci poduszek napełnianych powietrzem. Coraz częściej na powierzchni zeskoku skokochronów umieszczane są niebiesko-białe koła – po to, by pomóc ludziom pokonać strach przed skokiem. Z kolei centralne miejsce zeskoku jest w kolorze czarnym, czerwonym lub białym, a ściany boczne przyjmują jaskrawe barwy.

Jakie jest najczęstsze zastosowanie skokochronów?

Skokochrony mogą być wykorzystywane podczas ewakuacji z wyższych kondygnacji – po to, by osoby narażone na uszczerbek na zdrowiu lub życiu mogły w szybkim tempie wydostać się z budynku. Bardzo często stosuje się je w trakcie pożarów, kiedy osoby przebywające w płonącym obiekcie nie mogą się z niego wydostać. Skokochrony są też przydatne wtedy, kiedy dostęp wozu specjalnego z drabiną do miejsca akcji jest utrudniony. Zastosowanie znajdują także podczas wypadków w wysokich budynkach.