Dlaczego warto zainwestować w buty dla psa? Chroń swoje ukochane cztery łapy!

Pies w butach. To nie tylko modny kaprys

Buty dla czworonoga wydają się zbędnym kaprysem. Mają jednak przede wszystkim szereg praktycznych zastosowań obok tych tak oczywistych jak: ochrona przed zabrudzeniem psich łap oraz, co za tym idzie, podłogi w mieszkaniu. Chodzenie po różnorodnych podłożach może sprawiać psom przyjemność lub dyskomfort. Buty chronią łapy naturalnie szczególnie w tym drugim przypadku. Rozgrzany asfalt latem, ostre kamienie lub szkło, a zimą – jeszcze śnieg i lód. W dodatku posypany na przykład solą. Buty zimowe dla psa z pewnością przyniosą mu ulgę w wielu sytuacjach.

Cztery łapy to dopiero ambaras! Już dwie nogi potrafią na śliskim podłożu wymknąć się spod kontroli, a co dopiero aż cztery kończyny… Profesjonalne obuwie dla psów posiada zawsze specjalne antypoślizgowe podeszwy. Sprawdzą się one nie tylko na lodzie. Do tego wyposażone są fabrycznie w odblaskowe akcenty, co ma nie lada znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno psa jak i osoby która spaceruje z nim po zmroku.

Buty trekkingowe dla psa – najlepszy wybór na każdą pogodę

Psie obuwie trekkingowe, także z serii Long Distance (https://tiptop24.pl/pl/c/Buty-dla-psa/44), stanowią obecnie chyba najlepszy wybór na rynku. Sprawdzą się kiedy jest gorąco i na mrozie, a także w dni, kiedy aura jest wręcz optymalna. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są to buty swobodnie przepuszczające powietrze. Każdy kto nosi obuwie wie jak ważna jest cyrkulacja powietrza podczas dłuższych i krótszych wędrówek. Tego rodzaju buty ochronne dla psa z założenia przeznaczone są do poruszania się w trudnych warunkach. Jednak biorąc pod uwagę psią naturę – o takie właśnie warunki łatwo nawet podczas zwykłego spaceru. To zwierzę niemal zawsze będzie kierować swoje kroki w zaskakujące dla nas, ludzi, miejsca. Buty trekkingowe z serii Long Distance są nieco podwyższone i w dodatku zapinane na podwójny rzep, dzięki czemu łapa w takim bucie jest o wiele bardziej stabilna niż w modelach klasycznych.

Buty ochronne dla psa – jak to przymierzyć?

No właśnie. Jak przymierzyć taki but: nie dość, że psu to jeszcze na odległość? Na szczęście sposób na to jest bardzo prosty. Przede wszystkim warto wiedzieć, że w przypadku najpopularniejszych czworonogów podczas zakupu butów bierzemy pod uwagę nie długość, jak przy ludzkich butach, ale ich szerokość. Jeżeli szukamy butów dla stosunkowo spokojnego psa zmierzenie podeszwy jego łapy w najszerszym miejscu powinno być proste. Kiedy pies jest niecierpliwy łatwiej będzie przytrzymać przez chwilę jego łapę na papierze i odrysować ją. W przypadku jakichkolwiek problemów doświadczeni sprzedawcy doradzą online i pomogą przy doborze psiego obuwia.