Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

Uprawianie sportu czy to półamatorsko, czy wyczynowo wiąże się z koniecznością stosowania suplementów. Często sama dieta nie wystarcza, bowiem jest zwiększone zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze. Ponadto dodatkowe naturalne substancje wspomagające przyrost masy mięśniowej są bardzo potrzebne. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, dlaczego warto stosować przedtreningówki.

Odżywki przedtreningowe – czym są i kiedy należy je stosować?

Warto wiedzieć, że przedtreningówki to specjalne odżywki, szczególnie polecane w sportach siłowych i sylwetkowych. Dzięki nim można zwiększyć efektywność treningów. Takie suplementy są mieszankami substancji aktywnych, które mają wpływać na organizm mobilizująco, pobudzająco, zwiększając koncentrację i poziom energii. Tworzy się tzw. pompa mięśniowa. Zwiększa się nie tylko wytrzymałość i siła, ale również następuje przyrost masy mięśniowej. Wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej, zawierają też cenne składniki odżywcze, między innymi witaminy z grupy B. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje przedtreningówka stosowana jest każdorazowo przed rozpoczęciem treningu.

Suplementy przedtreningowe – poznaj rodzaje i dowiedz się o ich korzyściach

Warto podkreślić, że najczęściej stosowana i najlepsza przedtreningówka to booster tlenku azotu. Jej głównym składnikiem jest l arginina, która poszerza światła naczyń. Dzięki temu więcej utlenionej krwi, a także składników odżywczych może dostać się do mięśni, co sprzyja ich lepszej regeneracji, a także wpływa na ich rozwój. Poza składnikami pobudzającymi, takimi jak kofeina czy guarana, odżywki przedtreningowe zawierają także kreatynę, która zapobiega niszczeniu włókien mięśniowych, sprzyja ich odnowie, a także rozwojowi większej muskulatury. Istotne znaczenie ma również zawartość beta alaniny. Ten składnik odżywek wpływa na produkcję karnozyny, zwiększając ją. To prowadzi do poprawy wytrzymałości mięśniowej, a także pozwala bardziej efektywnie odkwaszać mięśnie. Zatem chcąc ćwiczyć regularnie, bez dłuższych przerw spowodowanych nadprodukcją kwasu mlekowego, należy zażywać przed treningiem suplementy zawierające beta alaninę.

Dlaczego warto stosować przedtreningówki? Efekt pompy mięśniowej

Jest wiele zalet stosowania suplementów przedtreningowych. Pre workout wyzwala więcej energii, dzięki temu nawet w dzień, gdy odczuwasz jej spadek, możesz ćwiczyć, a nawet zwiększać obciążenia treningowe, ponieważ odżywki rekompensują spadek energii, czyli dodają Ci przysłowiowego “powera” do treningu. Beta alanina zapobiega nadmiernym bólom mięśni po treningu i efektowi, gdy po ciężkiej pracy treningowej następnego dnia trudno Ci się poruszać ze względu na ból spowodowany nadprodukcją kwasu mlekowego. Przedtreningówki zwiększają Twoją koncentrację, dzięki czemu wykonujesz ćwiczenia lepiej i dokładniej, co sprawia, że także efekty są lepsze. Jabłczan cytruliny wspomaga produkcję argininy i pomaga usuwać z organizmu kwas mlekowy.

Pre workout stosuj według zaleceń producenta

Warto pamiętać, że suplementy przedtreningowe należy brać według zaleceń producenta. Najczęściej rozrabia się je z wodą lub izotonikiem i w tej formie spożywa. Ich kolejną zaletą jest fakt, że dobrze się przyswajają. W dni bez treningu nie należy po nie sięgać.