Dlaczego warto podawać probiotyki dzieciom?

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, co do których wykazano, że mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Do najpopularniejszych i najlepiej zbadanych probiotyków w USA należą Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium lactis i Saccharomyces boulardii.

Mikrobiota jelitowa dzieci jest inna niż dorosłych, dlatego szczepy probiotyczne, które są najlepsze dla dorosłych, mogą różnić się od tych, które są najlepsze dla dzieci.

Czym są probiotyki?

Probiotyki to żywe bakterie i drożdże, które są dobre dla twojego zdrowia. Znajdują się w niektórych produktach spożywczych, takich jak jogurt i inne produkty fermentowane.

Wykazano, że probiotyki pomagają między innymi w:

  • Wspomaganiu trawienia,
  • Pomagają w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego,
  • Pomoc w alergiach i chorobach skóry,
  • Skutecznie leczą biegunki wywołanej antybiotykami,
  • Skracają czas trwania choroby,
  • Mogą leczyć zespół jelita drażliwego (IBS),
  • Redukują objawy nietolerancji laktozy,
  • Zmniejszają zaparcia.

Probiotyki to żywe bakterie, które pomagają zrównoważyć stosunek dobrych i złych bakterii w jelitach. Probiotyki znajdują się w niektórych produktach spożywczych, takich jak jogurt, kefir i kombucha, a także w suplementach.

Dzieci powinny być zachęcane do spożywania probiotycznych pokarmów i suplementów dla zdrowszego układu trawiennego. Najlepszym sposobem na ich zachęcenie jest bycie przykładem zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci muszą zrozumieć, jak ważne jest spożywanie probiotycznych pokarmów i suplementów dla utrzymania zdrowego układu pokarmowego. Oferowane dzisiaj probiotyki dla dzieci pod różną postacią łatwo się wchłaniają i są przede wszystkim niezwykle skuteczne. Zdecydowanie warto jest stawiać na sprawdzone produkty, które mają odpowiedni skład.

Czy istnieje sposób na zapobieganie alergiom pokarmowym za pomocą probiotyków u dzieci?

Nie jest łatwo zapobiegać alergiom pokarmowym. Naukowcy wciąż szukają sposobów, aby to zrobić. Niektóre badania wykazały, że probiotyki mogą pomóc w alergiach pokarmowych. Ale nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, w jaki sposób probiotyki mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Niebezpieczeństwa związane z brakiem suplementów probiotycznych

Istnieje wiele zalet probiotyków, ale mogą one również mieć negatywne skutki. Niektórzy ludzie mają na nie reakcje alergiczne lub mogą powodować biegunkę.

W przypadku dzieci szczególnie ważne jest, aby w diecie znajdowały się suplementy probiotyczne, ponieważ są one bardziej podatne na infekcje i choroby.