Dlaczego wakacje w Grecji są takie popularne?

Złote plaże, lazurowa woda i bajeczne widoki. Grecja przyciąga turystów przez cały rok, a jej zachwycające piękno i ciepły klimat to tylko jedne z powodów. To właśnie tu tysiące lat temu kwitła barwna cywilizacja, której dzieła możemy podziwiać do dziś. Atrakcyjne ceny wycieczek – nawet tych all inclusive – z pewnością stanowią dodatkowy argument. Dowiedzmy się, dlaczego tak wiele osób decyduje się na wakacje w tym pięknym miejscu.

Grecja wczasy – Wypoczynek w pięknym otoczeniu natury


Wyspy archipelagu odznaczają się charakterystyczną geografią. Górzysty teren w mgnieniu oka przeistacza się w piaszczyste plaże, doskonałe do wakacyjnego wypoczynku. Niewielkie wyspy rozsiane w niewielkich odległościach od siebie skrywają tajemnice dawnych epok. Łagodny, ciepły klimat sprzyja prawdziwemu uczuciu odprężenia. Kraj lazurowego morza, oliwek i białych plaż czeka na odkrycie.


Różnorodne atrakcje – Wczasy w Grecji dla każdego

Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami aktywnego wypoczynku, czy też wolimy wylegiwać się na plaży, Półwysep Bałkański ma nam wiele do zaoferowania. Bliskość zarówno gór, jak i morza, stwarza możliwości na urozmaicenie podróży. Prężnie rozwija się turystyka sportów zimowych, takich jak narciarstwo.

Oprócz spacerów po masywach górskich możemy również spróbować nurkowania, żeglarstwa lub zwykłego opalania się na pięknej plaży. Ci, którzy wolą zwiedzać sławne, historyczne miejsca, z pewnością się nie zawiodą. W Grecji łatwo jest przenieść się tysiące lat wstecz, by podziwiać wspaniałe budowle i rzeźby wykonane przez starożytnych mieszkańców archipelagu.

Ciekawe zabytki kultury


Wyspy archipelagu i miasta funkcjonujące od tysięcy lat skrywają wiele pięknych, historycznych miejsc. Świątynia Partenon na ateńskim Akropolu, a także malowniczo położone Meteory ukazują nam przeszłość, a jednocześnie cieszą oczy. Polecamy także odwiedzenie Myken – tam znajduje się jedno z najstarszych siedlisk ludzkich.

Wspaniałe, romantyczne Santorini urzeka czarnymi plażami i odznaczającymi się, białymi ścianami domów. Ogłoszona wyspą zakochanych, od lat przyciąga turystów szukających odpoczynku, jak i zwiedzających okoliczne zabytki. W każdym mieście znajdziemy ślady pradawnej kultury i cywilizacji. To prawdziwa atrakcja dla każdego miłośnika pięknej architektury i historii.


Atrakcyjne ceny


Każde biuro podróży ma w swojej ofercie wczasy w Grecji. Jednym z niepodważalnych atutów takich wakacji jest ich niska cena. Już za 1500 zł możemy spędzić cały tydzień korzystając z uroków archipelagu w wersji all inclusive. To wszystko sprawia, że całkowity koszt wakacji jest bardzo niski. Zaoszczędzone pieniądze możemy więc przeznaczyć na dodatkowe atrakcje.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych jest Grecja Wczasy na południu Półwyspu Bałkańskiego przyciągają piękną przyrodą, barwną lokalną kulturą i atrakcyjnymi cenami. Wraz z biurem podróży Coral Travel możemy odwiedzić Kretę, Rodos i Korfu – jedne z najbardziej malowniczych miejsc archipelagu.