Dlaczego w budowie warto skorzystać z zagęszczarki Enar?

Zagęszczarki zaliczają się do maszyn budowlanych. Służą do ubijania i wyrównywania gruntu, co ułatwia budowanie dróg, układanie kostki brukowej czy montowanie przewodów. Zagęszczarki są standardem na dużych budowach, ale chętnie się z nich korzysta także podczas prac budowlanych na mniejszą skalę.

Zagęszczarka Enar – zasada działania

Dostępna w ofercie MSV24 zagęszczarka Enar jest urządzeniem dwukierunkowym, prowadzonym ręcznie przez operatora. Maszyna posiada w dolnej części metalową płytę, która silnie wibruje i naciska na podłoże, po jakim się porusza. Podczas swojej pracy zagęszczarka usuwa nadmiar powietrza znajdujący się w podłożu, przez co grunt staje się twardszy, zbity i zyskuje gładką, równą powierzchnię.

Są także modele zagęszczarek przystosowane do ubijania materiałów twardszych niż grunt, np. asfaltu, żwiru, różnego rodzaju kruszyw. Na przygotowane z pomocą zagęszczarki podłoże można wylewać fundamenty albo układać kostkę, prócz tego ubijanie gruntu praktykuje się przed kładzeniem przewodów. Zagęszczarka umożliwia sprawniejsze budowanie dróg i ścieżek, a dzięki wyrównaniu podłoża, gotowa droga jest trwalsza, równiejsza, mniej podatna na odkształcenia.

 

Dlaczego warto zainwestować w zagęszczarkę?

Do jednorazowego użytku zagęszczarkę oczywiście lepiej wynająć niż kupić, bo to sprzęt stosunkowo drogi, a do tego duży, może być więc problem z jego przechowywaniem. Dla ekip remontowo-budowlanych jest to jednak doskonała inwestycja, ponieważ dzięki użyciu zagęszczarki można bardzo przyspieszyć prace budowlane, a efekt końcowy będzie dużo lepszy niż po pracach w całości wykonywanych ręcznie.

Zagęszczarka Enar wyróżnia się zwartą, ergonomiczną konstrukcją i jest bezpieczna w użytkowaniu. Ma płytę o szerokości roboczej sięgającej 45 cm i może pracować w dwóch kierunkach, przez co jest dużo łatwiejsza w manewrowaniu. Świetnie się sprawdzi przy budowie ścieżek, dróg, placów, podjazdów, parkingów, nasypów. Do prac na małym terenie można natomiast wybrać skoczka Enar. Ma on mniejszą powierzchnię roboczą, ale to sprawia, że łatwiej się nim dostać do ciasnych i wąskich miejsc, na które pełnowymiarowa zagęszczarka nie wjedzie. Skoczki Enar również są dostępne w sprzedaży na msv24.pl.