Dlaczego implanty to świetna metoda uzupełniania braków zębowych?

Utrata zęba to bardzo poważny problem. Na szczęście, implanty zębowe to skuteczna i bezpieczna forma leczenia ubytków w uzębieniu. Jakie są najważniejsze zalety leczenie implantologicznego? Dowiedz się więcej!

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe stosowane są w leczeniu ubytków w uzębieniu. W języku fachowym określa się je jako uchwyty chirurgiczne wszczepiane w kość szczęki. Ujmując rzecz prościej, są to sztuczne zamienniki korzeni zębów, do których można później przymocować sztuczne zęby, czyli tzw. koronę protetyczną. Kształtem taki implant przypomina małą śrubkę. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do ich produkcji jest tytan, który z jednej strony jest bardzo wytrzymały, a z drugiej jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i niepowodujący alergii. Mimo że jest to jeden z droższych sposobów na uzupełnianie ubytków w uzębieniu, to warto zainwestować, gdyż stosowanie implantów ma bardzo wiele zalet.

To dobre dla zdrowia

Utrata nawet jednego zęba może mieć negatywne skutki dla zdrowia, które z czasem się nasilają. Pozostałe zęby są wówczas bardziej obciążone, co może doprowadzić do przemieszczeń, a także do poważnych problemów z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. Jest to problem, którego nie można lekceważyć. Wszczepienie implantów zębowych zapobiega zanikowi tkanki kostnej i wzmacnia całe uzębienie. Specjaliści z Centrum Stomatologii Ellmed z Kórnika pod Poznaniem podkreślają również, że implanty stymulują tkanki kości i dziąseł do pracy, tak jak naturalne korzenie zębowe, a korony protetyczne nie ulegają próchnicy i nie psują się. Leczenie implantologiczne pomaga także zachować piękny uśmiech, a jak wiadomo, częste uśmiechanie się ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie.

Wygodne i trwałe rozwiązanie

Dużą zaletą implantów jest także ich trwałość, która wynosi od 10 do nawet 30 lat! To, jak długo wytrzyma dany uchwyt, zależy z jednej strony od jego położenia, a z drugiej od ogólnej higieny jamy ustnej pacjenta. Jest to także rozwiązanie niezwykle wygodne. Ogromną zaletą jest brak ruchomych elementów, które mogłyby wywoływać otarcia lub ból. Żucie i gryzienie twardych pokarmów również nie będzie stanowić problemu. Takie leczenie jest również bardzo łatwo dostępne, implanty zębowe wszczepimy niemalże w każdym regionie Polski. Jest to zatem opcja, z której zdecydowanie warto skorzystać, aby móc cieszyć się pięknym uzębieniem przez długie lata.