Czym wyróżniają się pokoje dla nowożeńców?

Pary organizujące wesele w hotelu zwykle mają do dyspozycji wygodny pokój, w którym mogą odpocząć po uroczystości. Dostęp do prywatnej łazienki i sypialni przydaje się również podczas samej zabawy weselnej – nowożeńcy mogą na kilka minut opuścić gości i w tym czasie odświeżyć się, poprawić fryzurę, zmienić buty. Wyjaśniamy, jakie udogodnienia hotelowe najczęściej czekają na nowożeńców w ich pokojach.

Co zawierają oferty hotelowe dla nowożeńców?

W ofertach hoteli zajmujących się organizacją wesel zazwyczaj można znaleźć rozbudowane pakiety stworzone z myślą o Młodych Parach – w skład takich zestawów wchodzi nie tylko dostęp do świetnie wyposażonego pokoju, ale też możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji. Nowożeńcy nie muszą obawiać się, że ich pokój będzie niewygodny. Hotele rezerwują dla Młodych Par pokoje o podwyższonym standardzie: przestronne, zadbane i zawierające szereg udogodnień. Znakiem rozpoznawczym takich pokoi może być łóżko w rozmiarze queen (ok. 160 cm szerokości) lub king (ok. 180 cm szerokości), ponadto nowożeńcy mogą spodziewać się balkonu, tarasu i najlepszego widoku, jaki gwarantuje dana lokalizacja. Cennym udogodnieniem jest także sejf, w którym można bezpiecznie przechować prezenty ślubne. Co więcej, na Młode Pary często czekają drobne upominki, takie jak: butelka wina, świeże kwiaty, słodki poczęstunek.

Pracownik Amber Hotelu z Gdańska podkreśla: Oferty dla nowożeńców opracowywane są w sposób kompleksowy, dzięki czemu Młoda Para może zarówno komfortowo przygotować się do wesela, jak i spokojnie odpocząć po zakończonej imprezie. Małżonkowie mają więc przestrzeń, w której mogą nacieszyć się sobą i – jeśli tylko będą mieć taką potrzebę – na moment oderwać od hucznej zabawy. Krótka chwila wytchnienia w uporządkowanym, prywatnym wnętrzu wystarczy, by zebrać energię przed kolejnymi godzinami tańczenia, rozmów i wzruszeń.

Jakie dodatkowe atrakcje czekają w hotelach na Młode Pary?

Pakiety dla nowożeńców mogą zawierać również dostęp do wielu usług dodatkowych, które umilą pobyt i pomogą zregenerować siły po wyczerpującym okresie przygotowań do ślubu. Jeśli w hotelu znajduje się SPA lub strefa wellness, małżonkowie mogą skorzystać np. z masażu, sauny czy zabiegów upiększających. Standardem jest też romantyczna kolacja przy świecach organizowana w hotelowej restauracji albo bezpośrednio w pokoju. Poza tym w zależności od tego, gdzie mieści się hotel, na gości czekają atrakcje związane z jego lokalizacją. W hotelu nad morzem może to być np. rejs po akwenach Trójmiasta, natomiast w górach – wycieczka z przewodnikiem na jeden z pobliskich szczytów. Tego typu wycieczki warto połączyć z plenerową sesją fotograficzną, z której zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na całe życie.

Jeśli narzeczeni zdecydują się na pakiet weselny (udostępnianie sali weselnej oraz noclegów dla gości), cena ich pokoju i atrakcji dodatkowych powinna być bardzo korzystna. Z nieco wyższym kosztem muszą liczyć się nowożeńcy, którzy chcą wykupić romantyczny pobyt już po ślubie. Dobrym pomysłem jest podarowanie vouchera na taki wyjazd w formie prezentu ślubnego.