Czym jest trądzik różowaty i jak się go pozbyć?

Trądzik to nie tylko koszmar dojrzewającej młodzieży. Problemy skórne można mieć w każdym wieku, a jedną ze szczególnie uciążliwych odmian jest trądzik różowaty. Sam raczej nie zniknie, jak zatem można sobie z nim skutecznie poradzić?

Jak wygląda trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry twarzy. Najczęściej występuje u osób w wieku 30-55 lat, z jasną i delikatną cerą. Na początkowym etapie rozwoju, zmiany skórne występują głównie w centralnej części twarzy, na policzkach, ale z czasem mogą się rozprzestrzenić na nos, czoło, brodę, okolice uszu. Trądzik różowaty różni się od trądziku pospolitego – w zależności od jego fazy i stopnia zaawansowania na twarzy możemy obserwować silny rumień oraz popękane naczynka, a do tego często pojawiają się duże, twarde grudki i krosty obecne w drugiej fazie choroby.  

Nie jest jasne, co dokładnie wywołuje trądzik różowaty – prawdopodobnie składa się na to wiele czynników. Do choroby może dojść między innymi przez zaburzenia hormonalne, palenie papierosów, stres, nadmierną ekspozycję na słońce i niekorzystne warunki pogodowe, kosmetyki  z drażniącymi składnikami, spożywanie niektórych pokarmów albo leków.

W przypadku trądziku różowatego problemem jest nie tylko cera, ale też spory dyskomfort, ponieważ zaatakowana chorobą skóra często piecze, szczypie, jest nieprzyjemnie przesuszona, a większe grudki mogą zwyczajnie boleć.

Czy trądzik różowaty da się wyleczyć?

Wiele osób o tym zapomina, ale trądzik to choroba, i jako taka wymaga leczenia. Trądzik różowaty jest szczególnie uciążliwy –jeśli nic się z nim nie zrobi, będzie się prawdopodobnie tylko nasilać.

Trądziku różowatego nie warto leczyć na własną rękę i skórę powinien obejrzeć kosmetolog lub dermatolog, który na podstawie diagnozy określi najlepszy rodzaj terapii. Bardzo istotna w leczeniu jest także codzienna pielęgnacja twarzy, i zamiast zwykłych, drogeryjnych kosmetyków lepiej stosować preparaty dedykowane cerze trądzikowej, dostępne na Nanili.pl. Dedykowane kosmetyki mają tak dobrany skład, że łagodzą objawy trądziku i nie nasilają podrażnień, ponadto można przyspieszyć leczenie trądziku profesjonalnymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach kosmetycznych.

artykuł sponsorowany