Czy warto zdecydować się na samodzielne lakierowanie samochodu?

Lakierowanie jest czynnością wymagającą nie tylko doświadczenia i fachowej wiedzy, ale także odpowiednich urządzeń i przystosowanego do tej czynności pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na samodzielne lakierowanie samochodu, przeczytaj artykuł, a dowiesz się, na jakie możesz natrafiać przeszkody i czy warto podejmować taki trud.

Dlaczego jakość warstwy lakierniczej ma znaczenie?

Dla większości właścicieli samochodów wysoka jakość lakieru ma ogromne znaczenie. Zapewnia efektowny wygląd auta, a także pozwala na niepowtarzalny design nadwozia. Powłoka lakiernicza złożona jest z kilku warstw, które skutecznie zabezpieczają elementy karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Dobrej jakości powłoka lakiernicza zapewnia bowiem ochronę i stanowi skuteczną powłokę antykorozyjną. Wszelkie uszkodzenia lakieru mogą przyspieszać rozwój rdzy i prowadzić do poważnych uszkodzeń metalowych części nadwozia, w skrajnych przypadkach nawet do pełnej perforacji blach karoseryjnych. Dlatego też wszelkie defekty lakieru, takie jak odpryski, zarysowania, czy pęknięcia powinny być jak najszybciej  usuwane.

Nie warto samemu lakierować samochodu!

Z pewnością znajdą się osoby, które rozważają samodzielne nałożenie na auto powłoki lakierniczej. Zacznijmy od tego jak mogą pozyskać lakier? Dostępne na rynku lakiery w sprayu mają ograniczoną paletę kolorów i trafienie w idealny jest praktycznie niemożliwe. Można oczywiście zamówić kolor po numerze w mieszalni i nabić go do kartusza. Do tego konieczny jest jeszcze podkład, akryl, odłuszczacz i inne środki potrzebne do wykonania usługi. Nie zapominajmy o pomieszczeniu bezpyłowym, temperaturze i wietrzeniu pomieszczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, jak trudne i odpowiedzialne jest to zadanie. Wymaga ponadto dużego doświadczenia i fachowej wiedzy z zakresie technik lakierniczych, ale także znajomości nowoczesnych środków i lakierów. Jeszcze raz podkreślamy – lakierowanie karoserii pojazdów nie może odbywać się bez specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego zaplecza technicznego! Dlatego wszyscy eksperci motoryzacyjni odradzają samodzielne lakierownie nadwozi aut i zachęcają do korzystania z usług sprawdzonych samochodowych serwisów lakierniczych.

Dlaczego należy korzystać z profesjonalnych usług lakierniczych?

Profesjonalne serwisy lakiernicze, choćby takie jak placówki sieci warsztatów blacharsko-lakierniczych S-Plus, oferują naprawy nadwozi pojazdów w pełnym zakresie. Przeprowadzają naprawy blacharskie powypadkowe oraz usuwają wgniecenia i szkody parkingowe. Podejmują się lakierowania całoelementowego lub lakierowania typu Spot. Naprawiają auta po gradobiciu i usuwają uszkodzenia ponadnormatywne pojazdów przeznaczonych do zdania po leasingu. Sprawdzone warsztaty blacharskie nie tylko mogą pochwalić się przeszkoloną i doświadczoną kadrą specjalistów, ale także nowoczesnym zapleczem technicznym. Stosują najnowsze technologie i środki lakiernicze. Jeśli więc chcesz, aby twoje auto lśniło nowo odnowionym lakierem, zaufaj profesjonalistom!