Czy warto zamontować okna plastikowe?

Ten, kto planuje wymienić stolarkę okienną lub buduje od postaw dom, zachodzi w głowę, z jakiego materiału wybrać okna. Drewniane, a może plastikowe? Czy okna PCV nie mają sobie równych? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie są zalety okien plastikowych? O tym dowiedzieć się można z powyższego artykułu.

Lekkie oraz tanie

Materiał PCV jest lekki, lecz solidny. Łatwość. Transporcie i montażu pozwala na szybsze zakończenie prac. Tworzywo nie chłonie wilgoci, nie pleśnieje, a na jego powierzchni nie powstają grzyby. Jest odporne na działanie wysokich i niskich temperatur i dobrze znosi długotrwałą eksploatację, która wynieść może nawet 50 lat. Kolejną zaletą okien z tworzyw sztucznych jest ich niska cena. W porównaniu z oknami drewnianymi, czy aluminiowymi są one do nabycia w korzystniejszej kwocie.

W domu jest ciepło i przytulnie.

Okna PCV charakteryzują się wysoką energooszczędnością. Promieniowanie UV czy silne podmuchy wiatru nie są im straszne, a w mieszkaniu jest ciepło i przyjemnie. Mniejsza strata ciepła pozwala na zaoszczędzeniu na ogrzewaniu, co przekłada się na długoterminowe korzyści finansowe. Okna nie odbarwiają się z czasem, nie schodzi z nich farba, również są bezpieczne i niepalne. Pomimo upływu pór roku ich wygląd jest wciąż nieskazitelny. Wysoka izolacja akustyczna pozwala na uniknięcie przedostawania się odgłosów z zewnątrz. Spokojem i ciszą w czterech ścianach mogą cieszyć się mieszkańcy okolicznych skrzyżowań, linii tramwajowych, czy dróg ekspresowych.

Jak myć okna PCV?

Do pielęgnacji okien PCV, nie potrzeba wiele. Wystarczy delikatny środek myjący i delikatna, miękka szmatka, najlepiej z mikrofibry. Zwilżona w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia szyb wystarczy, by pozbyć się zabrudzeń i kurzu. Raz na jakiś czas warto sprawdzić stan okuć i ewentualnie nasmarować zawiasy, tak więc pielęgnacja jest banalnie prosta.

Szeroka gama kolorów

Standardowe okna PCV w kolorze białym to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie tradycyjne wnętrza. Jednak wybierając stolarkę okienną, możemy wybrać kolor, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Mahoń, orzech, odcienie szarego, na takie barwy mogą postawić miłośnicy awangardowych i odważnych barw. Odcienie zieleni, niebieskiego czy czerwieni, to tylko nieliczne kolory dostępne w ofercie dla klientów.