Czy dom modułowy może pełnić funkcje obiektu całorocznego?

Gotowe domy modułowe stanowią alternatywę dla mieszkania w bloku dla osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do własnych „czterech kątów”. Całoroczne obiekty z prefabrykatów powstają zaledwie w 2-3 miesiące. Co więcej, domy modułowe są przestronne, bardzo dobrze ocieplone i tanie w eksploatacji, dzięki czemu komfortowo mieszkają w nich nawet kilkuosobowe rodziny.

Z jakich materiałów powstają całoroczne domy modułowe?

Szkielety domów modułowych są produkowane z drewna lub zabezpieczonych przed korozją profili stalowych. Ramy segmentów najczęściej zostają wypełnione keramzytobetonem lub płytami warstwowymi o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Ponadto strop i ściany zewnętrzne domów modułowych są ocieplone wełną mineralną, wełną szklaną lub pianką poliuretanową. Ważne jest również to, że prefabrykaty są produkowane w zakładach wytwórczych pod ścisłą kontrolą techniczną, dzięki czemu możliwe jest tworzenie szczelnych konstrukcji bez mostków termicznych. Ze względu na doskonałą termoizolację ciepło jest zatrzymywane we wnętrzu domu modułowego. Budynek nie wymaga intensywnego ogrzewania, co przynosi użytkownikom oszczędności na opłatach eksploatacyjnych. Domy prefabrykowane są energooszczędne również za sprawą tego, że większość z nich jest wyposażona w przyjazne środowisku technologie ogrzewania, np. pompy ciepła, turbiny wiatrowe, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne czy mechaniczna wentylacja pomieszczeń.

Czy dom modułowy zmieści całą rodzinę?

Domy modułowe są dostępne w wielu metrażach: od niewielkich budynków o powierzchni 35 m², które z powodzeniem zastępują mieszkania w bloku dla singli, po przestronne 70-metrowe obiekty, w jakich wygodnie mieszkają 5-osobowe rodziny czy emeryci. Coraz więcej firm oferuje dostosowanie przestrzeni budynków prefabrykowanych do potrzeb użytkowników. Dzięki temu domki są w pełni funkcjonalne, a układ pomieszczeń jest dopasowany do stylu życia mieszkańców. Wybór budownictwa modułowego to najszybsza droga to posiada własnej posiadłości. Całoroczny dom szkieletowy do 70 m² postawisz na działce bez oczekiwania na otrzymanie pozwolenia na budowę (wystarczy zgłoszenie inwestycji do urzędu). Produkcję i montaż domu modułowego zamówisz między innymi w firmie dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlane. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu obiektów całorocznych, które są wykończone pod klucz. Firma zapewnia szeroki wybór projektów domków o dowolnym metrażu.