Czy długoterminowy wynajem auta jest opłacalny?

Przedsiębiorcy, ale i klienci indywidualni coraz chętniej decydują się na długoterminowy wynajem auta. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na dużą wygodę, kompleksową obsługę samochodu oraz brak konieczności końcowego wykupu pojazdu. W odróżnieniu od przypadku finansowania leasingowego. Jednak czy takie rozwiązanie jest naprawdę opłacalne? Podpowiadamy.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Długoterminowy wynajem auta to alternatywa dla krótkoterminowego wypożyczenia i leasingu operacyjnego. Polega na czasowym wynajęciu wybranego modelu auta w oparciu o ustalone warunki i indywidualne oczekiwania. Po zakończeniu umowy najmu klient może ją przedłużyć, wybrać inny samochód lub po prostu zrezygnować bez dodatkowych opłat czy prowizji. Wybrane auto na okres trwania kontraktu jest oczywiście zarezerwowane dla niego na wyłączność i może korzystać z niego w 100% tak, jakby było jego własnością. Wypożyczalnie nie zakładają bowiem zazwyczaj limitu kilometrów, a jeśli już to robią – dostosowują go preferencji klienta.

Jakie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie?

Wynajem długoterminowy wiąże się z szeregiem istotnych korzyści, które coraz częściej są doceniane przez przedsiębiorców z każdej branży. Są one oczywiście kwestią indywidualną każdego kierowcy, jednak wymienić możemy kilka z nich, które są dość uniwersalne. Są to przede wszystkim:

  • opłata za wynajem jest stała i transparentna;
  • umowa może zostać wypowiedziana w dowolnym momencie;
  • klient nie musi martwić się utratą wartości wynajmowanego samochodu;
  • ewentualne usterki i awarie są obsługiwane przez wypożyczalnię;
  • istnieje możliwość negocjacji cenowych;
  • wypożyczenie długoterminowe nie zakłada konieczności posiadania wkładu własnego oraz końcowego wykupu.

Leasing czy wynajem – co jest bardziej rentowne?

Leasing firmowy to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań z zakresu finansowania różnego rodzaju produktów, w tym samochodów. Statystyki nie kłamią: według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów leasing stosowany jest do zakupu 79% nowych aut firmowych, podczas gdy na najem długoterminowy decyduje się jedynie 21% przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że wynajem długoterminowy jest mniej opłacalny!

Wiele firm oferuje o wiele korzystniejsze warunki, jednak jest to podyktowane indywidualną sytuacją klienta. Najlepiej zatem skontaktować się ze specjalistą i poprosić o spersonalizowaną ofertę. Tego typu firm na naszym rodzimym rynku nie brakuje, a jedną z nich jest np. wypożyczalnia 24 cars z Wrocławia, która oferuje bogatą flotę aut.