Co zrobić w przypadku złamania kluczyka samochodowego?

Złamany kluczyk samochodowy w stacyjce – jak go wyjąć?

Jeśli kluczyk samochodowy złamie się w stacyjce tak, że większa część będzie wystawać  poza nią, to znaczy, że sprzyja Ci szczęście. Jest duża szansa, że uda Ci się wyjąć ją samodzielnie. Nie obejdzie się jednak bez prostych narzędzi. Przyda się:

  • środek smarny – np. WD-40,
  • pęseta lub kombinerki – w ostateczności mogą to być nawet cążki do obcinania paznokci,
  • giętki, cienki drut.

Smar będzie potrzebny, żeby ułamana końcówka klucza gładko wyszła ze stacyjki. Pęsetą lub kombinerkami możesz się posłużyć, żeby ją wyciągnąć. Jeśli nie masz niczego takiego, spróbuj wykorzystać drucik. Okręć go wokół wystającej części i pociągnij.

Ważne jest jednak, żeby pamiętać, że lepiej od razu wezwać specjalistę w następujących sytuacjach:

  • kluczyk się zaciął i nie można go swobodnie wyciągnąć,
  • wystająca część złamanego klucza jest zbyt mała, żeby ją złapać i wyjąć.

Znacznie bezpieczniej jest wtedy wpisać w wyszukiwarkę np.: naprawa stacyjek Szczecin (jeśli właśnie tam mieszkasz) i znaleźć lokalnego specjalistę.

Naprawa stacyjek samochodowych – co może zrobić fachowiec?

Samodzielne rozkręcanie stacyjki samochodowej albo próba wyszarpania z niej złamanego kluczyka zwykle prowadzą do katastrofy. Po pierwsze, nie rozwiązują problemu. Po drugie, przyczyniają się do całkowitego zniszczenia stacyjki i konieczności jej wymiany. Zamiast więc udawać znawcę po obejrzeniu filmiku na You Tube, lepiej od razu wezwać fachowca.

Specjalista dysponuje narzędziami niezbędnymi do naprawy stacyjki samochodowej. Co więcej, potrafi to zrobić szybko i sprawnie. Pamiętaj też, że za naprawę stacyjki zapłacisz mniej niż za jej wymianę. Skoro tak, to po co przepłacać? Znacznie rozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowca. Znajdziesz go np. w firmie ślusarskie KAMEL ze Szczecina.

Wystarczy wykonać telefon, powiedzieć, w czym rzecz i gdzie ślusarz ma dojechać. Wybierając tę metodę, oszczędzasz czas i zyskujesz pewność, że otrzymasz niezbędną pomoc. Pamiętaj, złamany kluczyk w stacyjce to problem, który nie zawsze opłaca się rozwiązywać samodzielnie.