Ciekawe akcesoria do kampera

Podróżowanie kamperem zdobywa w Polsce coraz szersze grono miłośników. To doskonała alternatywa dla wakacji hotelowych. Kampery nazywane są domami na kółkach z uwagi na ich bogate wyposażenie i funkcjonalność. Wyruszając w podróż, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów, które nie tylko umilą wypoczynek, ale także zadbają o nasze bezpieczeństwo i komfort.

Sprzymierzeńcy w walce z zabrudzeniami

Podróżowanie wiąże się z częstymi zmianami warunków atmosferycznych, co może sprzyjać rozwojowi różnych drobnoustrojów i pojawianiu się sporych zabrudzeń. Choć kamper może przypominać drugi dom, do jego sprzątania warto wykorzystać specjalistyczne urządzenia i środki chemiczne opracowane z myślą o pojazdach turystycznych. Zapewniają skuteczne czyszczenie, a jednocześnie nie szkodzą środowisku.

Udając się na wypoczynek kamperem, warto zabrać ze sobą bezprzewodowy, ręczny odkurzacz akumulatorowy. Jest przeznaczony do pracy na małych powierzchniach. Można nim usunąć zabrudzenia stałe z fotela samochodowego czy klawiatury komputera, a także ciekłe ze stołu lub podłogi.

W utrzymaniu czystości przyda się też dywanik na stopień, który zatrzymuje brud osadzony na butach i ogranicza jego wnoszenie do kabiny kierowcy. W łazience dobrze jest zamontować dozownik na mydło lub szampon, dzięki któremu można uniknąć rozlania płynów podczas jazdy.

Akcesoria dekoracyjne do kampera

Przyjazne wnętrza umilają podróżowanie. Właściciele kamperów dokładają starań, by dostosować je do własnych potrzeb. Ważnym elementem wystroju są firany i zasłony okienne, które nie pełnią jedynie funkcji dekoracyjnej, ale chronią również przed wścibskimi oczami. Do ich zawieszenia niezbędna jest jednak linka do firanek lub haczyki, które mocowane są na specjalnej szynie.

Alternatywą dla tradycyjnego zasłaniania okien są rolety zaciemniające. Chronią przed promieniowaniem UV, a także ciepłem i zimnem. Mogą być montowane na szybach bocznych oraz przednich, a ich instalacja nie jest skomplikowana. Rolety zapewniają podróżującym komfortową jazdę oraz prywatność.

Tego typu akcesoria do kampera dostępne są m.in. w specjalistycznych sklepach internetowych.

Przyczepa kempingowa

Strażnicy bezpieczeństwa

Wyruszając w drogę, zawsze warto zainwestować w bezpieczeństwo. Wyposażenie kampera https://sklep.kamperomania.pl/ , które może okazać się bardzo pomocne w podróży, to z pewnością rejestrator jazdy. Zapisuje nie tylko obraz, ale także czas, lokalizację i prędkość pojazdu, co bywa pomocne podczas różnych zdarzeń drogowych. Pozwala odpowiednim służbom na właściwą ocenę i rekonstrukcję sytuacji, nawet w przypadku braku świadków lub gdy kierowca nie jest w stanie opowiedzieć dokładnie, co się stało.

Ważna jest nie tylko podróż, ale także parkowanie, które znacznie ułatwiają kliny najazdowe. Są szczególnie polecane osobom lubiącym biwakować w miejscach oddalonych od głównych dróg. Kliny optymalizują parkowanie na terenach podmokłych i błotnistych. Ułatwiają właściwe wypoziomowanie pojazdu, dzięki czemu zainstalowane w nim sprzęty działają poprawnie. Kliny najazdowe są wytrzymałe i łatwe w przechowywaniu, nie zajmują wiele miejsca w kamperze.

Bardzo ważnym urządzeniem, które może uratować życie, jest czujnik gazów. Dla zyskania pewności, że w pomieszczeniu nie ulatnia się szkodliwy tlenek węgla czy propan-butan, warto zamontować w pojeździe elektroniczny detektor. Jeśli stężenie gazów zagraża zdrowiu, uruchamia się alarm.

Aby podróż i wypoczynek przebiegały bez zakłóceń, dobrze jest zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, które nie tylko umilają spędzanie wolnego czasu, ale także dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. Profesjonalny, sprawdzony sklep z wyposażeniem kampera jest najlepszym miejscem do ich zakupu.