Brakuje ci miejsca na rzeczy w mieszkaniu? Wynajmij magazyn!

Ograniczona powierzchnia mieszkalna to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy dużych miast. Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z posiadania pewnych rzeczy – warto zainteresować się rozwiązaniem w postaci magazynów samoobsługowych.

Wynajem magazynów samoobsługowych – dla kogo?

Wynajem magazynów samoobsługowych jest usługą adresowaną nie tylko do firm, ale również i osób prywatnych. Skorzystać z niej może każdy, kto narzeka na brak miejsca niezbędnego do gromadzenia różnego mienia. Magazyn samoobsługowy to także idealne rozwiązanie na czas przeprowadzki, remontu czy dłuższego wyjazdu. W Kangu Self Storage dostępne są boksy o rozmaitej powierzchni, począwszy od 1 m kw., co pozwala dopasować metraż magazynu do konkretnych potrzeb. Osoby prywatne trzymają w boksach głównie sprzęt sportowy, odzież i inne rzeczy osobiste oraz rodzinne pamiątki.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Jest kilka istotnych kwestii, jakie trzeba mieć na uwadze, wynajmując magazyn. Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce to lokalizacje, gdzie omawiana usługa jest dostępna. Procedury związane z najmem są bardzo proste. W pierwszej kolejności warto porównać oferty pod kątem zawartości i ceny, a następnie wybrać jedną z nich. Na ogół nie trzeba wcześniej rezerwować magazynu – wszelakie formalności można załatwić od ręki w biurze obsługi klienta. Usługa świadczona jest na podstawie umowy. Jej zawarcie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu obowiązującego u wybranego usługodawcy.

Umowa najmu magazynu – na co uważać?

Nawiązując współpracę z firmą wynajmującą magazyny samoobsługowe, trzeba mieć na względzie zapisy dotyczące rzeczy, których w magazynach przechowywać nie wolno. Każdy z usługodawców ma w tym zakresie własne regulacje, niemniej na tej liście znajdują się m.in. materiały niebezpieczne i łatwopalne, szybko psujące się oraz takie, których posiadanie nie jest zgodne z obowiązującym prawem. Umowy są przeważnie zawierane na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia wynoszącym zwykle dwa tygodnie.