Bielizna sportowa – jak ją dopasować, aby było bezpiecznie i wygodnie

Coraz większymi krokami zbliża się lato, a razem z nim chęć do zwiększenia aktywności sportowej. Chcesz odrobinę schudnąć przed nadchodzącym sezonem? Wyrzeźbić sylwetkę zanim pokażesz się w bikini z najnowszej kolekcji? Bez względu jaki jest Twój cel, podjęłaś bardzo dobrą decyzję dla swojego ciała. Zadbaj jednak o swój komfort odpowiednim strojem!

Czym się kierować przy wyborze stroju sportowego?

Wiem jak ważny dla Ciebie jest krój i wzór. W końcu im bardziej atrakcyjny i dopasowany do budowy ciała strój, tym chętniej go zakładamy, a wtedy to już krótka droga do wyjścia na trening na siłownię, czy na jogging do parku. Dlatego oczywiście, wybierz to, co Ci się podoba, ale nie stawiaj tego jako jedyne kryterium. Zadbaj przede wszystkim o komfort! Weź pod uwagę, że podczas treningu, czy nawet samej rozgrzewki, będziesz skakać, schylać się, podnosić wysoko kolana, będziesz wymachiwała rękami. Jeśli za każdym razem strój będzie Cię ograniczał, a dźwięk pękających nitek będzi towarzyszył każdej aktywności, będziesz musiała poważnie przemyśleć zakup innego ubrania.

Bielizna sportowa – jaką wybrać?

To samo dotyczy bielizny sportowej, która ma być wygodna i nie może krępować ani ruchu ani oddechu – co zdarza się w przypadku źle dobranego biustonosza. Na początek zwróć na materiał, z jakiego jest wykonana. Bawełna nie sprawdzi się w przypadku aktywności, ponieważ nasiąka potem i staje się ciężka. Do treningu potrzebujesz czegoś, co odprowadzi wilgoć, zapewniając Ci tym komfort. Postaw więc na bieliznę termoaktywną, która może być używana również w upalne dni. Zadbaj o odpowiedni rozmiar. Nigdy nie kupuj bielizny na potem i nie myśl, że celem jest zrzucenie 10 kg i zaraz zakup będzie bezużyteczny. Zanim w sposób zdrowy dla organizmu dojdziesz do wymarzonej wagi, trochę czasu minie, a bielizna odpowiednia do aktualnego rozmiaru nie raz się przyda.

Jak dopasować biustonosz sportowy?

Największą zagwostkę stanowi biustonosz, którego zadaniem jest podtrzymanie biustu, bez uciskania. O ile dla mniejszego biustu jest to dość łatwe, to dla pań o obfitszych kształtach może to stanowić nie lada problem. Biustonosz sportowy jest najczęściej dobierany na tych samych zasadach, co standardowy, codzienny biustonosz. Warto jednak wziąć pod uwagę, jaką dyscyplinę uprawiamy. Jeśli uwielbiasz zumbę czy bieganie, zdecyduj się na kroje odpowiednie do intensywnych aktywności. Dzięki odpowiednim usztywnieniom i podtrzymaniom utrzymasz piersi na miejscu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli lubisz pilates, jogę czy inne spokojne, raczej rozciągające i wyciszające sporty. Nie wymagają one dodatkowego usztywnienia. Odpowiednie więc byłyby nawet zwykłe staniki, choć ich sportowe wersje z pewnością zapewnią większy komfort i wygodę.

Na co zwrócić uwagę przymierzając biustonosz?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model biustonosza, przymierz kilka i porównaj, w którym czujesz się najlepiej. Jest to możliwe również podczas zakupów online. Wiele sklepów oferuje darmowy zwrot, dlatego dobrym pomysłem jest zamówić więcej modeli, przymierzyć i wybrać idealny, a resztę odesłać. Jeśli zdecydowałaś się na biustonosz z miseczką, sprawdź czy mieści całą pierś, nie marszczy się ani nie odstaje. Pas natomiast nie może być zbyt ścisły. Jeśli możesz wsunąć pod niego palec, to jest on odpowiedni dla Ciebie. Nie zapominaj również sprawdzeniu ramiączek, które nie powinny wbijać się w ramiona i powodować dyskomfort.

Powyższe rady są niezwykle cenne w wyborze idealnego modelu biustonosza, jednak niepodważalnie najlepszym sprawdzianem jest zrobienie kilku skłonów i podskoków. Jeśli biust pozostał na miejscu i jest odpowiednio asekurowany, oznacza to tylko jedno – znalazłaś model dla siebie!