Baza przeładunkowa

Słysząc “transport kolejowy” zazwyczaj kojarzymy go z jednym – z przewozem ludzi. Jest on jednak tylko jedną gałęzią transportu ziemnego. W ten sposób jesteśmy w stanie przemieszczać też różne materiały. Zaliczamy do nich węgiel, sól drogowa, rudy metali, paliwo, ropa czy płody rolne. Ma to dużo plusów, jakimi są między innymi duża ładowność, dosyć niska cena oraz aspekt ekologiczny.

Sprzedaż ropy, sprzedaż węgla i metali z udziałem kolei odbywa się szybko sprawnie i bez problemu, zaopatrując nas w surowce konieczne funkcjonowania. Przeładunek towarów zgodnie z odpowiednimi wymaganiami z zachowaniem standardów bezpieczeństwa Do atutów tego typu przewozów wliczamy przeładunek materiałów. Jeżeli przeprowadzają go profesjonaliści -odbywa się on w sposób sprawny i bezawaryjny. Nie wiąże się z ryzykiem opóźnienia. Przeładunek stali, węgla lub przeładunek materiałów sypkich to skomplikowany proces ze względu na ich gabaryty.

Dokonuje się go w takim miejscu, jak przeładunkowy terminal LHS. Niezależnie od tego, czy firma przeprowadza go mechanicznie czy ręcznie, zawsze powinno mieć to miejsce {z zachowaniem|przy zachowaniu wysokich właściwych norm i standardów związanych z bezpieczeństwem pracowników, ale też przeładowywanych towarów.