Auta typu SUV – jakie mają zalety?

SUV – duża pojemność i spory bagażnik

Klienci salonu Autoplaza cenią SUV-y m.in. za dużą pojemność. Są to bardzo przestronne auta zapewniające wszystkim podróżnym wysoki komfort podczas jazdy. Mają spore bagażniki, więc zapakowanie np. wózka dziecięcego, roweru czy większej ilości bagażu nie jest żadnym problemem. SUV doskonale zdaje egzamin zarówno podczas większych zakupów, jak i wakacyjnych wyjazdów. Przestrzeń bagażową da się powiększyć poprzez rozłożenie tylnych siedzeń.

SUV – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Funkcjonalność to ważny czynnik przemawiający na korzyść SUV-ów. Ford Kuga i inne popularne modele to doskonałe przykłady samochodów, w których producenci zastosowali szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających prowadzenie pojazdu oraz podnoszących poziom bezpieczeństwa. SUV-y mają wysokie zawieszenie, przez co lepiej się je prowadzi. Kierowca ma zapewnioną znakomitą widoczność. Ponadto SUV-y znakomicie radzą sobie z takimi przeszkodami jak głębokie kałuże czy podwyższone krawężniki. Nie sprawiają kłopotów nawet na trudnych nawierzchniach.

SUV – bogata oferta aut

Koncerny motoryzacyjne idą za ciosem i widząc nieustannie rosnące zainteresowanie SUV-ami, proponują coraz więcej modeli – każdy jest zatem w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie. Poszczególne modele są produkowane w różnych wersjach wyposażeniowych, przy czym wypada przypomnieć, że SUV-y mają w standardzie wiele opcji, za które w przypadku aut osobowych trzeba dodatkowo zapłacić. Wystarczy wspomnieć np. o napędzie na cztery koła.

Decydując się na zakup SUV-a, należy liczyć się ze sporym wydatkiem – nawet gdy w rachubę wchodzi używany egzemplarz. Poza tym eksploatacja takiego auta też do tanich nie należy. Pomimo tego SUV ze względu na swoje liczne zalety jest strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają opinie zadowolonych kierowców.