5 powodów, dla których warto studiować w Warszawie

Właśnie ukończyłeś szkołę średnią? A może pracujesz od jakiegoś czasu, ale chcesz uzupełnić swoje wykształcenie? W jednym i drugim przypadku z pewnością zainteresują cię wyższe uczelnie. Warszawa to idealne miejsce do nauki. W poniższym tekście podamy ci 5 powodów, dla których warto postawić na edukację w stolicy.

Jeden z najważniejszych wyborów w życiu

Dlaczego miejsce studiów jest tak ważne? To, w jakim mieście podejmiesz naukę, może wpłynąć na całe twoje życie. Praktyka pokazuje, że studiując w konkretnym mieście, to właśnie tam osiadasz na stałe. Szukasz pracy w środowisku, które już znasz. Twoje życie uczuciowe rozwija się jeszcze na uczelni, lub bezpośrednio po jej zakończeniu. Dlaczego swoją przyszłość najlepiej związać z Warszawą?

1. Największy wybór uczelni. Nie tylko tych o wieloletniej tradycji, ale też nowych podmiotów edukacyjnych. Tutaj znajdziesz uniwersytet, akademię, politechnikę, szkoły wyższe różnego typu. To już ponad 60 placówek. Jeśli jeden kierunek studiów nie spełni twoich oczekiwań, łatwo znajdziesz inny. Co więcej, szukając pracy, możesz liczyć na przychylność potencjalnego szefa. Badania pokazują, że to właśnie absolwenci warszawskich uczelni cieszą się największym w Polsce powodzeniem wśród pracodawców.

2. Miasto idealne dla studentów. Nauka po szkole średniej to nie tylko uczelnie. Warszawa ma dla studentów bardzo wiele atrakcji. W stolicy jest obecnie prawie 300 tys. studentów. Oni sami mogliby stworzyć sporej wielkości miasto. Młodzi ludzie mogą liczyć na atrakcje nowoczesnego, tętniącego życiem i energią miasta. Biorą udział w wielu wydarzeniach, z których spora część jest tworzona właśnie z myślą o nich.

3. Różnorodny rynek pracy. Warszawa skupia ogromną rzeszę małych, średnich, dużych firm, start-upów i światowych korporacji. W takich miejscach łatwiej znaleźć zatrudnienie. Tysiące miejsc pracy to tysiące możliwości pracy stacjonarnej, zdalnej, lub mieszanej. W stolicy wiele osób zakłada też swój własny biznes.

4. Łatwo znaleźć lub kupić mieszkanie. Sporo studentów zaczyna od domów akademickich. Ten pierwszy krok w usamodzielnieniu otwiera młodego człowieka na zmiany. W Warszawie jest wiele opcji wynajmu pokoju lub mieszkania. Osoby, które zdecydują się zostać w stolicy, zwykle to tutaj kupują swoje pierwsze mieszkanie.

5. Kultura i rozrywka. Warszawskie uczelnie i ciekawe miejsca rozrywki lub kultury zwykle znajdują się blisko siebie. W wolnych chwilach można spędzać czas na wiele sposobów. Studenci cenią puby, bary, koncerty, ale też targi, wystawy, muzea, zabytki, warsztaty, restauracje. Wiele wydarzeń kulturalnych ma bogatą oprawę i odbywa się cyklicznie.

Uczelnie warszawskie przygotowują do wykonywania konkretnego zawodu. Jednak samo mieszkanie w stolicy to edukacja innego typu. Można się oswoić z życiem w wielkim mieście, docenić możliwości, jakie daje i swobodnie planować karierę i ścieżkę życiową.