5 najlepszych miejsc dla miłośników spokoju i górskich wędrówek

Wiele osób planujących wakacyjne wojaże rozważa wyjazd w góry. Miłośnicy nie tylko pięknych widoków i świeżego górskiego powietrza, ale również spokoju, powinni z daleka trzymać się od najpopularniejszych miejscowości, które latem odwiedzane są przez setki tysięcy turystów. Na szczęście w polskich górach nie brakuje niewielkich, spokojnych miejscowości, w których można zachwycić się pięknem przyrody, a jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju.

Kościelisko

To niewielkich rozmiarów miejscowość, która na co dzień zamieszkana jest przez zaledwie 8000 mieszkańców. Jest to miejsce, które odwiedzają turyści spragnieni spokoju i ciszy. Warto pamiętać o tym, że miejscowość położona jest tuż przy Dolinie Kościeliskiej, która przez wielu miłośników gór uznawana jest za najpiękniejszą w całych polskich Tatrach. W niewielkiej odległości od Kościeliska znajdują się również: Wąwóz Krakowski, Smreczyński Staw oraz Jaskinia Mroźna.

Poronin

To miejscowość, która wydaje się wręcz stworzona dla miłośników spokoju i ciszy. Na tle innych górskich miejscowości wyróżnia się przepięknymi, tradycyjnymi góralskimi zabudowaniami. Wydawać by się mogło, że miejscowość o tak niewielkich rozmiarach nie jest w stanie zapewnić wystarczającej bazy noclegowej – tymczasem nie brakuje tutaj komfortowych miejsc noclegowych, zarówno dla pojedynczych wędrowców, jak i dla całych rodzin.

Krynica Zdrój atrakcje

Krynica-Zdrój uznawana jest za jedno z najpopularniejszych, górskich uzdrowisk. Za największy atut tej miejscowości uznaje się wody lecznicze o licznych, prozdrowotnych właściwościach. Turyści mogą także odwiedzić tutaj wiele interesujących atrakcji – Muzeum Turystyki Górskiej, Muzeum Nikifora czy też kolejkę linowo-terenową. Atrakcje w Krynicy Zdroju zapewnia również dostępność licznych szlaków turystycznych, pozwalających na zaczerpnięcie świeżego powietrza oraz podziwianie zachwycających widoków.

Łopuszna

Jest to miejscowość o niewielkich rozmiarach, która oferuje turystom ciszę i spokój, nawet w wysokim sezonie wakacyjnym. Nic więc dziwnego, że bardzo często pojawiają się tutaj mieszkańcy wielkich miast, którzy chcą odpocząć od hałasu, zgiełku i zamieszania. Mogłoby się wydawać, że w tak małej miejscowości baza noclegowa nie jest zbyt rozbudowana. Tymczasem turyści mogą liczyć tutaj na wiele interesujących i wartych uwagi propozycji zakwaterowania.

Bukowina Tatrzańska

Turyści, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić tej niebywale malowniczej miejscowości, z pewnością powinni to nadrobić. Przy dobrych warunkach atmosferycznych roztacza się stąd pejzaż na zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Bukowina Tatrzańska posiada również system basenów termalnych, który przyciąga turystów spragnionych odpoczynku i relaksu w ciepłej wodzie. Nie wszyscy wiedzą, że Terma Bukowina uznawana jest za jeden z najbardziej nowoczesnych kompleksów wodnych na skalę Europy.

Podsumowując, w polskich górach nie brakuje spokojnych i cichych miejsc, które zdołały oprzeć się napływowi mas turystów. Z pewnością warto je odwiedzić, by odpocząć od codziennego, zabieganego życia.