5 gadżetów sportowych, w które warto zainwestować w tym roku

Sezon wiosenno-letni to doskonały czas, aby rozwijać swoje sportowe pasje, tym bardziej, jeśli piękna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aby uprzyjemnić sobie uprawianie ulubionych dyscyplin, warto wyposażyć się w kilka gadżetów sportowych.

Smartwatch

Ten gadżet to absolutny hit i z pewnością każdy sportowiec, jeśli jeszcze go nie ma, to planuje go kupić. Smartwatch to nic innego jak wielofunkcyjny zegarek, który pozwala na mierzenie podstawowych parametrów, takich jak tętno, spalone kalorie, przebyty dystans. Jednak to nie koniec funkcji, jakie umożliwia ten gadżet. Za pomocą smartwatcha możemy również odbierać połączenia telefoniczne, odczytywać wiadomości sms czy z komunikatorów, a także operować muzyką – wszystko to dzięki integracji z naszym smartfonem. Gadżet ten świetnie sprawdzi sie podczas joggingu, treningu na siłowni czy w czasie zajęć fitness. Koszt takiego smartwatcha waha się od 200 do 700zł.

Butelka z filtrem wody

Każdy sportowiec wie, że podstawą efektywnego treningu jest odpowiednie nawodnienie, dlatego zawsze przy sobie ma butelkę z napojem. Świetnym gadżetem okazuje się butelka filtrująca, dzięki której w każdym momencie możemy napełnić ją wodą z kranu bez obaw o ewentualne zanieczyszczenia, które mogą się w niej pojawić. Dzięki filtrowi uzyskujemy wodę w pełni zdatną do picia. Poza tym taka butelka idealnie układa się w dłoni, więc z powodzeniem zabierzemy ją na jogging czy na siłownię. Taki gadżet kupimy już w cenie 50-100zł.

Suszarka do butów

To akcesorium docenią przede wszystkim ci, którzy borykają się z wiecznie wilgotnymi butami sportowymi. Podczas wielu aktywności nasze ciało mocno się poci, również stopy. Taka suszarka elektryczna pozwala szybko osuszyć nasze obuwie, zapobiegając tym samym nieprzyjemnemu zapachowi powstałemu w wyniku rozwoju w nim bakterii. Koszt takiej suszarki do butów to ok. 60-100zł.

Kamera GoPro

Choć ten gadżet będzie się wiązał z dość sporym wydatkiem, to jednak miłośnicy ekstremalnych sportów z pewnością będą nim zachwyceni. Taka kamerka zamontowana na kasku, kierownicy roweru lub motoru pozwala rejestrować obraz z bardzo dużą dokładnością w dynamicznym ruchu. Dzieki niej można udokumentować sportowe wyczyny i następnie zmontować z tego ciekawy film, który będzie świetną pamiątką. Kamera GoPro to wydatek rzędu od 700 do nawet 2.000zł, jednak inwestycja ta z pewnością dostarczy mnóstwa wrażeń każdemu ekstremalnemu sportowcowi. Warto więc śledzić promocje i wyprzedaże w sklepach ze sprzętem sportowym czy elektronicznym, a w razie braku wystarczających środków pożyczyć część pieniędzy od rodziny lub skorzystać z oferty finansowej, jaką jest szybka pożyczka.

Roller do masażu

Roller to specjalny wałek do masażu wyposażony w wypustki i rowki, które delikatnie masują ciało pod pływem nacisku na nie. Roller pozwala rozluźnić mięśnie zwłaszcza po intensywnym wysiłku siłowym, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko ich bólu następnego dnia. Taki przyrząd będzie również pomocny do rozbijania tzw. punktów spustowych, czyli zgrubień na mięśniach, które są przyczyną bólu. Warto używać go po każdym treningu, czy to siłowym czy cardio.

Gadżety sportowe to nie tylko ciekawy dodatek, ale również praktyczne akcesoria, które uprzyjemnią naszą codzienną aktywność.