Czy możliwa jest skuteczna naprawa szyby samochodowej?

Przednia szyba samochodu narażona jest na uszkodzenie o wiele bardziej, niż pozostałe. Nie musi dojść do kolizji, by na jej powierzchni pojawił się odprysk lub pęknięcie. Wystarczy jedynie mały kamyk leżący na drodze, który niefortunnie wystrzelił spod kół nadjeżdżającego z przeciwnej strony pojazdu.

Kiedy szybę samochodową można naprawić?

Jak wszyscy doskonale wiemy, wymiana szyby na nową to spory wydatek, który może poważnie nadwyrężyć domowy budżet. Na szczęście, nie każdy odprysk musi się wiązać z wymianą szyby. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest bowiem naprawa szyby samochodowej. Na czym polega? Kiedy będzie dobrym rozwiązaniem? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Na początku warto zaznaczyć, że naprawa szyby samochodowej to rozwiązanie, które możemy zastosować tylko w określonych przypadkach. Przede wszystkim chodzi o rozmiar uszkodzenia, z jakim mamy do czynienia. Czołowe firmy zajmujące się tego typu usługami wykonują je w przypadku, gdy uszczerbek w szybie nie jest większy niż 22-24 mm. Aby sobie to zobrazować – jest to wielkość monety o nominale 5 zł. Ważne jest również umiejscowienie uszkodzenia. Jeśli znajduje się w odległości bliższej niż 10 cm od innego uszkodzenia lub krawędzi szyby, czeka nas zakup nowego szkła, ponieważ taka szyba nie nadaje się do naprawy.

Co zrobić, jeśli dojdzie do uszkodzenia szyby?

W przypadku, w którym dojdzie do uszkodzenia szyby samochodowej, trzeba działać bezzwłocznie i. Jeśli widzimy, że uszkodzenie nie jest zbyt wielkie, warto od razu zabezpieczyć je bezbarwną taśmą. To niezwykle istotne, ponieważ mocno zabrudzony odprysk przekreśla praktycznie nasze szansę na tańszą, skuteczną oraz ledwo widoczną naprawę. Przypomnijmy bowiem, że naprawa szyby samochodowej polega na naniesieniu i utwardzeniu specjalnego kompozytu. Jest on w stanie wypełnić i scalić ze sobą wszystkie szczeliny tylko wówczas, gdy są idealnie czyste.

Warto również wspomnieć, że naprawę najlepiej przeprowadzić jak najszybciej po uszkodzeniu szyby. Zapobiega to rozszerzaniu się pęknięć, których nie da się scalić.